Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

VIII Ka 496/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-08-26

Data publikacji: 2013-12-18

trafność 31%

Teza orzeczenia: bez tezy
W tym miejscu stwierdzić trzeba, iż niewątpliwie przyczyną zgonu M. D. była ostra niewydolność krążeniowo – oddechowa w przebiegu porażenia prądem elektrycznym (por. protokół oględzin zewnętrznych i wewnętrznych zwłok wraz z opinią (...) w (...) Zakładu Medycyny Sądowej – k. 54 – 57). (...)Odwołując się do opinii biegłego sądowego z zakresu elektryki stwierdzić trzeba, że przyczyną porażenia pokrzywdzonej prądem było podłączenie przewodu 2 x DY2,5mm 2 w tablicy mieszkaniowej pod aparaty modułowe typu (...) K. J. bez sprawdzenia co one miały zasilać. (...)(...)i w konsekwencji doprowadziło do porażenia M. D. prądem. (...)Wbrew zatem sugestiom skarżącego, gdyby nie niedbałe zachowanie oskarżonego, na zwisających przewodach w ogóle nie pojawiłoby się napięcie i nie nastąpiłoby porażeniem prądem pokrzywdzonej.
Czytaj więcej»

VI U 4768/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

Data orzeczenia: 2013-09-19

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 31%

Teza orzeczenia: niezdolność do pracy jako przesłanka nabycia prawa do renty
(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem; 4 przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi. (...)(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem, przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi. (...)(...)do V ręki prawej po porażeniu prądem, przebyte złamanie kości lewego podudzia z utrzymującymi się objawami resztkowymi, a także poważne uszkodzenie słuchu.
Czytaj więcej»

XIV K 482/17

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-07-06

Data publikacji: 2018-12-20

trafność 31%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Miał spać na poddaszu, tam był podłączony prąd. (...)N. nie włączał światła, bo tam nie było ani prądu ani żarówek. (...)Nie widział osób, które dokonywały kradzieży prądu. (...)Na miejscu dokonali demontażu instalacji z uwagi na bezpieczeństwo, bowiem zastane w lokalu podłączenie stwarzało niebezpieczeństwo np. porażeniem.
Czytaj więcej»

X U 714/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-18

Data publikacji: 2013-06-15

trafność 31%

W uzasadnieniu odwołania ubezpieczony podniósł, iż w dniu 18 czerwca 2012 r. zgłosił się do przychodni po porażeniu prądem na terenie gospodarstwa, po czym wykonano mu badania lekarskie, prześwietlenie klatki piersiowej (podczas porażenia przebywał na drabinie, z której po porażeniu spadł). (...)W dniu 18 czerwca 2012 r. w skutek porażenia prądem upadł z drabiny i doznał urazu pośladków, żeber i nerki. (...)Biegły sądowy z zakresu chirurgii-urologii rozpoznał u ubezpieczonego stan po stłuczeniu klatki piersiowej, jamy brzusznej, pośladków wskutek upadku z drabiny po porażeniu prądem w dniu 18 czerwca 2012 r. bez jakichkolwiek następstw chorobowych.
Czytaj więcej»

IX U 325/18

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-12-17

Data publikacji: 2019-01-02

trafność 30%

(...)4 czerwca 2015 r. było porażenie M. M. prądem elektrycznym o napięciu 400 V AC wraz z termicznym uszkodzeniem naskórka lewego kciuka. (...)Nadto rozpoznał stan po dwukrotnych ablacjach cieśni trójdzielno-żylnej, stan po izolacji żył płucnych oraz stan po porażeniu prądem. (...)U M. M. nie wystąpiła niewydolność serca ani przy porażeniu prądem ani w czasie późniejszym. (...)Zaznaczyła, że u ubezpieczonego nie wystąpiła niewydolność serca ani bezpośrednio przy porażeniu prądem ani później, czego dowodzą karty informacyjne z pobytów w szpitalu oraz badania echokardiograficzne.
Czytaj więcej»

I ACa 1483/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-09-27

Data publikacji: 2018-12-20

trafność 30%

Przed rozpoczęciem pracy pozwany udzielił pracownikom instruktażu z uwagi na zagrożenie porażenia prądem od czynnych napowietrznych linii energetycznych podczas wycinki gałęzi. (...)Porażenie prądem doprowadziło do ostrej niewydolności narządowej, skutkującej natychmiastowym zgonem F. C. . (...)Istniało co prawda niewielkie ryzyko porażenia prądem, ale tylko w przypadku gdyby podczas prowadzenia prac uszkodzono izolację na linii niskiego napięcia. (...)F. C. nie zastosowawszy się do poleceń pozwanego podjechał podnośnikiem koszowym pod krzyżujące się linie niskiego i średniego napięcia i doznał porażenia prądem skutkującym jego zgonem.
Czytaj więcej»

III K 26/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2015-11-25

Data publikacji: 2016-01-25

trafność 30%

Orzeczenie nieprawomocne

Trzeba jednak wskazać, że gdyby przepalenie bezpiecznika nastąpiło przed zerwaniem przewodu, to jak wynika z miarodajnych w tej materii zeznań K. Z. przez przewód ten nie płynąłby prąd elektryczny a co za tym idzie nie doszłoby do porażenia nim żadnej z dziewczynek. (...)Pozostaje ona zgodna również z zasadami logiki i doświadczenia życiowego w, bo jest rzeczą niewątpliwą, że gdyby przez zerwany przewód prąd nie płynął, to nie doszłoby do porażenia. (...)Zeznania tychże świadków w połączeniu z miarodajną opinią sądowo- lekarską prowadzą do wniosku, że do porażenia prądem doszło na skutek jego uchwycenia(...)(...)Z kolei nie można wykluczyć a w świetle powyższych rozważań trzeba przyjąć za pewnik to, że zaobserwowane martwe ryby uległy porażeniu, gdyż znalazły się bezpośrednio przy zerwanym przewodzie, względnie zostały uśmiercone z powodów innych, niż porażenie prądem.
Czytaj więcej»

III Ca 552/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2016-06-08

Data publikacji: 2016-09-05

trafność 30%

Teza orzeczenia: Przy zastosowniu instytucji miarkowania, o której mowa w art. 440 k.c. należy wziąść pod uwagę nieumyślny charakter przestępstwa, którym łączy się obowiązek zapłaty zadośćuczynienia, sytuację majątkową stron, oraz stosunek jaki kwota odsetek stanowi do kwoty zadośćuczynienia. Zastosowanie miarkowania może polegać na zmniejszeniu obowiązku (...)
W tym momencie doszło do zamknięcia obwodu elektrycznego i doszło do porażenia prądem poszkodowanej ze skutkiem śmiertelnym. (...)Gdyby U. H. pracowała w rękawicach ochronnych do sprzątania mogłoby dojść do jej porażenia prądem, którego normalnym następstwem byłby zgon. Gumowe rękawiczki nie są dialektrykiem i nie stanowią zabezpieczenia przed porażeniem prądem. (...)czynników chemicznych, a nie przed prądem elektrycznym, nie spełniają one norm, które są ustalone dla rękawic elektroizolacyjnych do pracy pod napięciem, a tym samym nie zabezpieczają przed porażeniem prądem.
Czytaj więcej»

VIII P 43/16

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2022-04-11

Data publikacji: 2022-04-26

trafność 30%

Istotność:

Powód trzymał węża w chwili porażenia prądem. (...)Ponadto, u powoda występują bóle neuropatyczne prawego przedramienia po porażeniu prądem. (...)U powoda utrzymują się bóle neuropatyczne prawego przedramienia i prawej ręki po porażeniu prądem. (...)Ponadto, u powoda występują bóle neuropatyczne prawego przedramienia po porażeniu prądem.
Czytaj więcej»

XIII C 90/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2018-08-14

Data publikacji: 2018-10-08

trafność 29%

W trakcie pobytu na terenie gospodarstwa rolnego Ł. B. oparł się o pracującą betoniarkę i został porażony przez prąd. (...)Stan techniczny betoniarki oraz przedłużacza siłowego był przyczyną porażenia prądem. W wyniku porażenia prądem doszło u Ł. B. do nagłego zatrzymania krążenia i poresyscutacyjnego uszkodzenia mózgu. (...)Bezsporną pomiędzy stronami jest okoliczność, iż P. R. , właściciel gospodarstwa rolnego, w obrębie którego doszło do porażenia syna powoda prądem korzystał z ochrony ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego zawartej z pozwanym.
Czytaj więcej»