Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
10922

II K 503/13

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Lubaniu

Data orzeczenia: 2013-10-15

Data publikacji: 2013-11-19

trafność 49%

(...)(...) , dokonywał kradzieży energii elektrycznej poprzez wpięcie przewodu elektrycznego 2x1,5 mm 2 do natynkowej puszki instalacji elektrycznej na zewnątrz budynku a jego koniec do gniazda elektrycznego w swoim mieszkaniu , działając(...)UZASADNIENIE W bliżej nieustalonym dniu A. R. (1) dokonał nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej sąsiada J. R. (1) w ten sposób, że wpiął przewód elektryczny 2x1,5 mm2 do zalicznikowej instalacji elektrycznej na korytarzu budynku. (...)W szczególności zauważyć trzeba, że są zbieżne z tym, co zostało ujawnione na miejscu zdarzenia, a co znalazło swój wyraz w protokole oględzin instalacji elektrycznej. (...)Nie ulega tymczasem wątpliwości, że dwukrotnie przerabiając instalację elektryczną, w ten sposób, aby umożliwić(...)nieograniczony dostęp do źródła energii elektrycznej i czerpał z tego korzyść kosztem J. R. (1) , który ponosił tego koszty.
Czytaj więcej»

III AUa 1076/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2013-02-21

Data publikacji: 2013-03-19

trafność 49%

Odwołujący zajmował się utrzymaniem w ruchu urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - instalacji, sieci i maszyn produkcyjnych pod względem elektrycznym. (...)Okres zatrudnienia w Wojewódzkiej (...) w Ł. odpowiada pracy elektromontera instalacji elektrycznych, jako pracy w warunkach szczególnych, skoro przez cały czas wnioskodawca zajmował się montowaniem instalacji elektrycznych w domkach jednorodzinnych. (...)Natomiast praca w zawodzie elektryka związana jest z montażem i naprawą instalacji elektrycznych. (...)przeglądów technicznych, konserwacji oraz napraw instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, wykonywanie przeglądów technicznych, konserwacji oraz(...)
Czytaj więcej»

XVII Amz 43/19

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2020-06-01

Data publikacji: 2020-12-07

trafność 49%

Zgodnie z treścią przedmiotowej oferty, Przedsiębiorca zaoferował w ramach aukcji sprzedaż 427,500 MWh energii elektrycznej wytworzonej w ww. instalacji w okresie od 1 lutego 2017 r. do 1 października 2020 r., przy czym w roku 2017 planowane było dostarczenie 114,000 MWh energii elektrycznej. (...)Strona skierowała do Prezesa URE wezwanie do usunięcia naruszenia prawa poprzez unieważnienie aukcji na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii pn. „ (...) przeprowadzonej w dniu 30 grudnia 2016 r. (...)(...)Regulaminu aukcji na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii; oraz 4. energia elektryczna wytwarzana w Instalacji uznana zostanie za wytwarzaną w ramach aukcyjnego systemu wsparcia". (...)Oznacza to, że w stosunku do Wytwórcy w dalszym ciągu mają zastosowanie ww. przepisy, tj. przepisy regulujące system wsparcia wytwarzania energii elektrycznej w instalacji odnawialnego źródła energii w oparciu o świadectwa pochodzenia.
Czytaj więcej»

I ACa 471/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-10-23

Data publikacji: 2013-11-21

trafność 48%

(...)pozwani zwrócili się o wykonanie instalacji elektrycznej do specjalistycznego zakładu instalacji elektrycznych, a nie do przypadkowego zakładu prowadzącego działalność gospodarczą. (...)Brak oświadczenia kierownika robót elektrycznych o wykonaniu instalacji elektrycznej zgodnie z projektem. (...)Stan techniczny instalacji elektrycznej we wszystkim miejscach jest bowiem podobny do tych miejsc, w których dokonano pomiarów. (...)Sprawdzeniu wyceny nie sprzyja też dokonanie przeróbek instalacji elektrycznej przez użytkownika.
Czytaj więcej»

I ACa 635/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-03-27

Data publikacji: 2013-08-23

trafność 48%

W całym obiekcie rozprowadzona była instalacja sprężonego powietrza oraz instalacja elektryczna. (...)Większość przewodów elektrycznych biegła po ścianach, była to instalacja natynkowa. (...)Przeprowadzone zostały również badania rezystancji izolacji urządzeń elektrycznej lub instalacji elektrycznej niskiego napięcia, na podstawie których orzeczono, że rezystancja badanych obwodów instalacji elektrycznych nadaje się od dalszej eksploatacji. (...)Pożar spowodowany wadliwą pracą instalacji elektrycznej mógł powstać przy założeniu, że w przestrzeni palnej drewnianej konstrukcji dachu były przewody instalacji elektrycznej pod napięciem.
Czytaj więcej»

I C 796/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-10-12

Data publikacji: 2017-03-06

trafność 47%

Podjęta została także uchwała nr (...) , którą pozwana Wspólnota wyraziła zgodę na indywidualną wymianę instalacji elektrycznej w komórkach piwnicznych przez poszczególnych właścicieli i na ich koszt. (...)Powodowie nie posiadają podłączonej instalacji elektrycznej w przynależnej do ich lokalu komórce piwnicznej. Pozwana Wspólnota posiada jeden licznik zużycia energii elektrycznej w części dotyczącej tej instalacji i wszyscy członkowie Wspólnoty partycypują w kosztach zużycia tejże energii. (...)Powyższe zatem wskazuje, że osoby oddające głos „za przyjęciem” uchwały, wyraziły swoje życzeniowe w istocie stanowisko co do przeprowadzenia prac związanych z wymianą instalacji kanalizacyjnej w budynku i wymianą instalacji elektrycznej w komórkach piwnicznych.
Czytaj więcej»

II Ca 361/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Kaliszu

Data orzeczenia: 2017-10-12

Data publikacji: 2017-11-20

trafność 47%

Istotność:

Nastąpiła awaria elektryczna systemu udojowego. (...)Zdaniem powoda, Sąd Rejonowy prawidłowo ustalił, że instalacja elektryczna posiadała należyte zabezpieczenia antyprzepięciowe, przy uwzględnieniu istniejących w chwili montowania instalacji przepisów. (...)W szczególności § 180 ust. 2 stanowił, że instalacja i urządzenia elektryczne powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowania, a przede wszystkim ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym, przepięciami łączeniowymi i atmosferycznymi, powstaniem pożaru, wybuchem i innymi szkodami. Oprócz powyższego z dniem 29 kwietnia 1998r. został dodatkowo wprowadzony do § 183 punkt 8, zgodnie z którym w instalacjach elektrycznych należy stosować urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej.
Czytaj więcej»

V K 7/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Giżycku

Data orzeczenia: 2017-11-16

Data publikacji: 2017-12-27

trafność 47%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: warunkowe umorzenie postępowania w sprawie wykonywania robót budowlanych bez wymagającego pozwolenia na budowę
Prace przy instalacji elektrycznej wykonywał m.in. (...)Włączył się do poszukiwań firmy, która wykonałaby instalację elektryczną na pomostach. (...)Wtedy też świadek zaproponował zlecenie wykonania instalacji elektrycznej pracownikowi wykonującemu remont na ośrodku, który posiadał uprawnienia elektryczne. (...)Oboje przyznali, że nie wiedzieli, iż przed budową instalacji elektrycznej należy wystąpić o pozwolenie na budowę.
Czytaj więcej»

III AUa 1683/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2015-10-28

Data publikacji: 2015-12-31

trafność 47%

Odwołujący przyznał też, że w domkach, w których mieszkali robotnicy na budowach dokonywał napraw instalacji elektrycznej. (...)Wnioskodawca przyznał również, że Przedsiębiorstwo (...) w O. posiadało budynek mieszkalny i on dokonywał w tym budynku napraw instalacji elektrycznej oraz linii napowietrznej, a także napraw części elektrycznych urządzeń w kotłowni. (...)Zgodnie z twierdzeniami świadka, wnioskodawca dokonywał napraw instalacji elektrycznej w budynku biurowym w O. należącym do zakładu. (...)Zajmował się także eksploatacją, konserwacją oraz usuwaniem awarii linii napowietrznej, instalacji elektrycznej oraz urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych, m.in. naprawiał kuchenki elektryczne, piecyki i pompy w domkach K. .
Czytaj więcej»

VI Ka 1076/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2014-04-25

Data publikacji: 2014-07-04

trafność 47%

Stan instalacji określony przez elektryka jako zły nie oznacza przecież, że nie była w stanie instalacja ta przewodzić energii elektrycznej, jak miało to miejsce przed demontażem układu pomiarowego. (...)Nikt inny poza oskarżonymi nie miałby przecież powodów, by doprowadzać energię elektryczną do instalacji elektrycznej funkcjonującej w mieszkaniu zajmowanym przez oskarżonych. (...)Wykluczyć należy również hipotezę o możliwych przepięciach energii elektrycznej dających obraz tożsamy z jej poborem, mających być efektem złego stanu instalacji elektrycznej. (...)Dopływ energii elektrycznej do instalacji zasilającej mieszkanie oskarżonych, a co za tym idzie napięcie elektryczne w tej instalacji stanowiło nie konsekwencję „przepięć napięcia”(...)R. , lecz skręcenia przewodów elektrycznych w miejscu poprzednio zamontowanego tam licznika energii.
Czytaj więcej»