Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
441

VI ACa 1544/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-06-28

Data publikacji: 2013-11-15

trafność 15%

Powód stwierdził, że nie miał miejsca nielegalny pobór prądu z pominięciem licznika poprzez zrobienie wstawki. (...)Powód zauważył, iż informował o awarii i o jej prowizorycznym usunięciu, czterokrotnie przyjeżdżali elektrycy, natomiast za czwartym razem odłączyli prąd. (...)(...)niedostępne, natomiast „w przedmiotowym obiekcie porażenie mogło nastąpić w kilku miejscach:(...)(...)(...)- brak wstawki i pobierania prądu z pominięciem licznika, dopuszczenie dowodu(...)
Czytaj więcej»

II AKa 188/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-06-26

Data publikacji: 2013-12-18

trafność 18%

(...)czasu trwania i kierunku przepływu prądu, w przypadku prądu o natężeniu 50 - 75(...)ma czas – nawet mały prąd przy długim czasie użycia, może(...)dla życia może nastąpić przy porażeniu osób przewlekle chorych na serce,(...)(...)Co więcej - pokrzywdzony nie należał do żadnej z grup ryzyka, jego stan zdrowia był dobry, a znaczna masa ciała powodowała, że stawiało ono stosunkowo duży opór prądowi elektrycznemu. (...)O ile bowiem co do zasady generował on niebezpieczny dla organizmu ludzkiego prąd elektryczny, to jednak: natężenie prądu (poniżej 75 mA) wykluczało możliwość(...)(...)Oto bowiem można sobie wyobrazić stan faktyczny, polegający na użyciu paralizatora o mocy zagrażającej akcji serca (75-100 mA), z jednoczesnym poddaniem ofiary długotrwałemu działaniu prądu elektrycznego i w następstwie jej(...)
Czytaj więcej»

III APa 6/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-06-20

Data publikacji: 2014-03-11

trafność 20%

Wykonywanie wskazanych czynności wiąże się z ryzykiem porażenia prądem elektrycznym o napięciu do 1 kV, powyżej 1 kV i łukiem elektrycznym. (...)Natomiast w przypadku serwisanta występują dodatkowo zagrożenia porażenia prądem elektrycznym oraz łukiem elektrycznym. (...)Wynika to z faktu, że część prac serwisant wykonuje bezpośrednio na układach, które mogą być lub są pod napięciem, co związane jest z zagrożeniem porażenia prądem elektrycznym. (...)Wykonywanie wskazanych czynności wiąże się z ryzykiem porażenia prądem elektrycznym o napięciu do 1 kV, powyżej 1 kV i łukiem elektrycznym.
Czytaj więcej»

VI Pa 46/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-06-14

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 24%

(...)pomocą zabiegów galwanizacji i jontoforezy, prądów diadynamicznych i prądów interferencyjnych, elektrostymulacja, które wytwarzały prądy zmienne i prądy stałe. (...)(...)niepełnosprawnymi - z zespołem Downa, porażeniami, ociemniałymi i cierpiącymi na inne schorzenia oraz wymagającymi w związku z tym jej stałej opieki przy całym zabiegu. (...)(...)pomocą zabiegów galwanizacji i jontoforezy, prądów diadynamicznych i prądów interferencyjnych, elektrostymulacja, które wytwarzały prądy zmienne i prądy stałe. (...)(...)promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie podczerwone, ultradźwięki, prądy zmienne i prądy stałe itp.
Czytaj więcej»

VII U 2763/12

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Data orzeczenia: 2013-05-16

Data publikacji: 2013-08-30

trafność 21%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)u niej stan po przebytym porażeniu prądem elektrycznym z uszkodzeniem splotu barkowego(...)(...)splotu barkowego w następstwie rażenia prądem w 1993 r. 4 Przebytą(...)
Czytaj więcej»

I C 497/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu

Data orzeczenia: 2013-05-14

Data publikacji: 2014-02-13

trafność 8%

(...)kręgowy i uszkodzeniem opony twardej, porażenia kończyn górnych i dolnych, stłuczenia(...)(...)Więcej osób uczestniczy bowiem w stałych wydatkach na mieszkanie, wywóz śmieci, ogrzewanie, itp., a koszty zużycia prądu, gazu i wody są tylko w pewnym stopniu wyższe.
Czytaj więcej»

IV P 1075/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-05-09

Data publikacji: 2014-02-07

trafność 11%

Taki sposób zamontowania agregatu mógł w pewnych okolicznościach doprowadzić nawet do porażenia prądem. (...)Taki sposób zamontowania agregatu mógł w pewnych okolicznościach doprowadzić nawet do porażenia prądem.
Czytaj więcej»

II C 273/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2013-04-23

Data publikacji: 2013-07-23

trafność 11%

Orzeczenie nieprawomocne

Fale takie są trudne do pokonania pod prąd przez jednostki z niską burtą i otwartym pokładem, do których może wlać się woda. (...)Wpływanie tak obciążoną tratwą bokiem lub pod prąd na fale mogło doprowadzić co najmniej do wlania się wody do łodzi. (...)M. W. poddawany był leczeniu uzdrowiskowemu w Szpitalu (...) dla Dzieci w G. , z rozpoznaniem porażenia spastycznego czterokończynowego po podtopieniu, przykurczy zgięciowych obustronnych ścięgien A. oraz w stawach łokciowych, afazji czuciowo-ruchowej. (...)Następstwem tego uszkodzenia jest aktualny stan pacjenta, tj. masywny czterokończynowy niedowład z przewagą w kończynach dolnych (praktycznie porażenie w kończynach dolnych) oraz padaczka lekooporna z napadami uogólnionymi.
Czytaj więcej»

X U 714/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-04-18

Data publikacji: 2013-06-15

trafność 31%

W uzasadnieniu odwołania ubezpieczony podniósł, iż w dniu 18 czerwca 2012 r. zgłosił się do przychodni po porażeniu prądem na terenie gospodarstwa, po czym wykonano mu badania lekarskie, prześwietlenie klatki piersiowej (podczas porażenia przebywał na drabinie, z której po porażeniu spadł). (...)W dniu 18 czerwca 2012 r. w skutek porażenia prądem upadł z drabiny i doznał urazu pośladków, żeber i nerki. (...)Biegły sądowy z zakresu chirurgii-urologii rozpoznał u ubezpieczonego stan po stłuczeniu klatki piersiowej, jamy brzusznej, pośladków wskutek upadku z drabiny po porażeniu prądem w dniu 18 czerwca 2012 r. bez jakichkolwiek następstw chorobowych.
Czytaj więcej»

I C 23/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu

Data orzeczenia: 2013-04-05

Data publikacji: 2013-05-18

trafność 22%

Orzeczenie nieprawomocne

W uzasadnieniu żądania wskazał, iż w dniu 10 lutego 1989 r., mając niespełna trzynaście lat, uległ wypadkowi; w trakcie zabawy, po wejściu na drzewo, którego gałęzie przylegały bezpośrednio do napowietrznej linii rozpiętej na słupie energetycznym, został porażony prądem wysokiego napięcia. (...)W chwili zdarzenia, z uwagi na swój wiek, powód nie zdawał sobie należycie sprawy z niebezpieczeństwa związanego z zabawą w pobliżu stacji transformatorowej, wchodząc na drzewo nie przewidział skutków związanych z ewentualnym porażeniem prądem z uwagi na styczność gałęzi(...)(...)(...)kończyn górnych była bezpośrednim następstwem porażenia powoda prądem elektrycznym w związku z wejściem w dniu 10 lutego 1989 r. na drzewo, którego gałęzie miały bezpośrednią styczność w napowietrzną linią energetyczną. (...)(...)do przedstawienia dokumentacji dotyczącej dostaw prądu do miejscowości K. w dniu 10 lutego 1989 r., na okoliczność wykazania, iż pozwany jest odpowiedzialny za szkodę jako następca prawny zakładu energetycznego dostarczającego prąd do tej miejscowości w dniu wypadku powoda.
Czytaj więcej»