Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
442

IV Ka 677/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Poznaniu

Data orzeczenia: 2020-10-08

Data publikacji: 2021-03-05

trafność 34%

Istotność:

(...)powinna go uchronić przed ewentualnym porażeniem prądem, a jeżeli nie, to jakie standardy musiała by ta odzież spełnić, jakie miała wady i kto był za to odpowiedzialny. (...)Przy ponownym rozpoznaniu sprawy niezbędnym będzie także ustalenie poprzez fachową wiedzę medyczną, czy pokrzywdzony istotnie doznał porażenia prądem. (...)Zadaniem biegłego, ewentualne znamię prądu albo się wygoiło, albo było nieobecne, co też jest zdaniem biegłego było możliwe. Analiza dokumentacji leczenia pokrzywdzonego winna odpowiedzieć na pytanie, czy znamię prądu było na ciele pokrzywdzonego, czy się wygoiło oraz czy pogląd wyrażony przez biegłego, że porażenie prądem może nie dawać śladów na(...)
Czytaj więcej»

I Ca 380/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Suwałkach

Data orzeczenia: 2014-12-10

Data publikacji: 2015-01-16

trafność 34%

Powyższe zdarzenie poprzedzał zgon krów w gospodarstwie pozwanego, a przyczyną tego było porażenie zwierząt od napięcia elektrycznego znajdującego się w oborze. (...)Pomimo tego, pierwszym jego działaniem zmierzającym do zaniechania skutków porażenia prądem pozostałych zwierząt było upewnienie się, że zakłócenie w sieci nie wystąpiło w instalacji wewnętrznej gospodarstwa. (...)Pomimo zastosowanych tych działań, w dalszym ciągu zwierzęta przejawiały zachowania porażenia prądem i poszukiwał kolejnych rozwiązań mających na celu szybkie odłączenie przepływu prądu. (...)Biegły sądowy wprost wskazał, że odłączenie przepływu prądu mogło nastąpić jedynie poprzez rozłączenie(...)narzędzi ze względu na ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
Czytaj więcej»

I ACa 1615/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2017-05-10

Data publikacji: 2018-01-22

trafność 34%

(...)zabezpieczenia lub wyłączenia wszystkich źródeł prądu mogących się znaleźć w bezpośrednim(...)wytwarzania piany w warunkach grożących porażeniem prądem elektrycznym nieumyślnie naraził na bezpośrednie(...)która zmarła na skutek następstw porażenia prądem elektrycznym i wymierzył mu za(...)(...)który nakazuje odizolowanie wszystkich źródeł prądu w miejscach, gdzie może znaleźć się piana lub pozostała po pianie reszta wody i w wyniku użycia agregatu do wytwarzania piany w warunkach grożących porażeniem prądem elektrycznym nieumyślnie naraził na bezpośrednie(...)(...)(...)zabezpieczenia lub wyłączenia wszystkich źródeł prądu mogących się znaleźć w bezpośrednim(...)która zmarła na skutek następstw porażenia prądem elektrycznym i wymierzył mu za(...)który nakazuje odizolowanie wszystkich źródeł prądu w miejscach, gdzie może znaleźć(...)(...)(...)czy zostały odizolowane wszystkie źródła prądu w miejscach, gdzie może znaleźć się piana lub pozostała po pianie reszta wody i w wyniku użycia agregatu do wytwarzania piany w warunkach grożących porażeniem prądem elektrycznym.
Czytaj więcej»

I ACa 1772/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2018-02-12

Data publikacji: 2018-04-25

trafność 33%

Do porażenia powoda prądem doszło na działce ewidencyjnej nr (...) . (...)Późniejszym następstwem porażenia prądem elektrycznym może być niewydolność wielonarządowa, a w szczególności niewydolność nerek. (...)W wyniku porażenia prądem w dniu 17 maja 2010 roku u powoda doszło do uszkodzenia nerwów obwodowych. (...)Wątpliwym było tylko źródło oraz okoliczności, w jakich doszło do porażenia prądem.
Czytaj więcej»

V GC 2672/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2020-01-30

Data publikacji: 2021-03-15

trafność 33%

Orzeczenie nieprawomocne

W lokalu wynajętym przez (...) S.A. w W. instalacja elektryczna jest zaopatrzona w wyłączniki różnicowo – prądowe co wyklucza porażenie prądem. (...)Po czwarte, gdyby dochodziło do zalewania instalacji, prąd by się każdorazowo wyłączał; takie zdarzenia jednak nigdy nie miało miejsca ( k. 119 i 122 ). (...)Pozwanemu nie powiódł się bowiem dowód, że lokal był zalewany ani tym bardziej, że występowała w nim groźba porażenia prądem. (...)Wiadomo zaś powszechnie, że wykluczają one w ogóle możliwość porażenia prądem.
Czytaj więcej»

II K 6/22

wyrok

Sąd Rejonowy w Puławach

Data orzeczenia: 2023-04-24

Data publikacji: 2023-06-13

trafność 32%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)następstwie czego doszło do nieumyślnego porażenia prądem M. G. (2) . (...)(...)następstwie czego doszło do nieumyślnego porażenia prądem M. G. (2) . (...)(...)w jego następstwie doszło do porażenia prądem M. G. (2) . (...)M. M. , ale okoliczność ta nie była ani bezpośrednią, ani główną przyczyną porażenia prądem M. G. (2) , również sama w sobie nie narażała jeszcze pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Czytaj więcej»

I ACa 679/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Data orzeczenia: 2020-02-06

Data publikacji: 2020-07-15

trafność 32%

Istotność:

W konkluzji opinii stwierdzono, że przyczyną śmierci J. C. (1) było porażenie prądem elektrycznym. (...)W oparciu o obecność w lewym obcasie buta poszkodowanego elementów metalowych i śladów wypalenia gumy biegły wskazał, że mogło to być miejsce przepływu prądu elektrycznego, jednak nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny i źródła porażenia poszkodowanego prądem elektrycznym. (...)Początkowo powiedziano powódce ze mąż miał zawał serca, dopiero sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było porażenie prądem. (...)Za trafną uznać należało przede wszystkim ocenę Sądu Okręgowego, że przyczyną śmierci J. C. (1) było porażenie prądem.
Czytaj więcej»

I C 555/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Gdyni

Data orzeczenia: 2022-05-18

Data publikacji: 2022-08-12

trafność 32%

W czasie wykonywania czynności zleconych W. D. (1) został śmiertelnie porażony prądem. (...)W. D. (1) co skutkowało śmiertelnym porażeniem prądem wymienionego pokrzywdzonego. (wyrok, k. 18; opinia biegłego lekarza medycyny sądowej, k. 145- 148) W chwili śmierci brata powód miał 15 lat. (...)W. D. (1) co skutkowało śmiertelnym porażeniem prądem wymienionego pokrzywdzonego. (...)Należy w tym miejscu wskazać, iż urządzenie, co do którego nie zadbano o odcięcie dopływu prądu znajdowało się w szczególnie trudnym do penetracji miejscu, co wynika z załączonych zdjęć z eksperymentu procesowego prowadzonego w sprawie karnej.
Czytaj więcej»

III Ca 483/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-10-06

Data publikacji: 2015-10-23

trafność 32%

Istotność:

W zeznaniach pojawiają się jedynie stwierdzenia typu: powód mówił, że: „nieraz go prąd kopnął” (tak zeznawał np. (...)Z pewnością sytuacji tzw. kopnięcia prądem nie można utożsamiać z sytuacją porażenia prądem. (...)Z kolei porażenie prądem jest wypadkiem o zauważalnych i poważnych skutkach dla zdrowia człowieka a jego zaistnienie nie mogłoby pozostać niezauważone przez otoczenie. W tym miejscu zwrócić należy uwagę na zeznania innych świadków – współosadzonych, dowodzące, że sytuacja porażenia prądem nie miała w istocie miejsca.
Czytaj więcej»

III Ca 1730/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Gliwicach

Data orzeczenia: 2021-04-21

Data publikacji: 2021-06-22

trafność 31%

W uzasadnieniu swojego stanowiska wskazała, że prowadzi gospodarstwo rolne (...) , w którym to w dniu 4 sierpnia 2017r. na skutek braku izolatora na słupie doszło do śmiertelnego porażenia bydła. (...)Orzeczenie to poprzedził ustaleniem, że 4 sierpnia 2017r. na terenie gospodarstwa rolnego powódki, na skutek braku izolatora na słupie niskiego napięcia, doszło do wypadku porażenia bydła należącego do powódki. (...)W wyniku porażenia prądem w gospodarstwie powódki padły 2 sztuki bydła hodowlanego. (...)Sąd uznał, że zwierzęta porażone prądem były przeznaczone do dalszego chowu, gdyż padnięte zwierzęta mając w chwili zgonu około 4 miesięcy, nie kwalifikowały się do sprzedaży.
Czytaj więcej»