Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3848

I ACa 557/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-09-05

Data publikacji: 2013-02-08

trafność 12%

Do powoda należało wykonanie stanu surowego otwartego budynków, zaś instalację wykonywały inne firmy na zlecenie pozwanego. (...)Zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę nastąpiło 26.02.2008 r. (...)(...)powinien ponosić kosztu dostarczenia energii elektrycznej z agregatu prądotwórczego, 5. błąd(...)(...)W świetle przywołanych wyżej przyczyn nieuwzględnienia przez Sąd Okręgowy zarzutów i roszczeń pozwanego nie jest też istotnym, czy powód zakończył prace w terminie i kto powinien ponieść koszt dodatkowego źródła energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 252/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-08-24

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 26%

(...)instalacyjne - inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych wnioskodawca uzyskał uprawnienia do kierowania,(...)(...)W okresie zatrudnienia w Przedsiębiorstwie (...) wnioskodawca jako kierownik budowy wykonywał nadzór nad budowami linii energetycznych niskiego i średniego napięcia, instalacji elektrycznych, stacji transformatorowych. (...)Wnioskodawca wraz z brygadzistą i monterem wytaczał linie elektryczne. (...)Po wykonaniu linii instalacji wnioskodawca wykonywał pomiary.
Czytaj więcej»

I ACa 664/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-08-10

Data publikacji: 2013-03-21

trafność 19%

Powódka zakres swoich prac zlecała dalszym wykonawcom, w tym min. projekt budowlany oraz wykonawczy w części budowlanej dotyczącej fabryki - jednak bez automatyki i zewnętrznych instalacji towarzyszących budynkowi - wykonać miał Z. B. . (...)Projekt dotyczący instalacji wewnętrznej (zasilania elektroenergetycznego) wykonywał C. D. podwykonawca firmy (...) w O. , będącej podwykonawcą powódki. Projekt konstrukcji żelbetonowych i stalowych wykonywał A. K. (1) , a projekt sieci instalacji sanitarnej i wentylacji D. W. (1) (będący podwykonawcami Z. B. ). (...)Jeśli zaś chodzi o branże elektryczną – to dokumentacja jest na etapie uzgadniania.
Czytaj więcej»

I C 855/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-07-10

Data publikacji: 2014-09-02

trafność 10%

W chwili ustanowienia zarządu państwowego nieruchomość należąca do przedmiotowego przedsiębiorstwa i położona w K. wyposażona była w sieć wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania z własnym źródłem ciepła, elektryczną, ciepłą wodę. Zabudowana była budynkiem mieszkalno – warsztatowym (stacja sprawdzania i legalizacji wodomierzy), jednopiętrowym o wymiarach zewnętrznych 22 x 12 m, podpiwniczonym, wybudowanym w 1930 roku na podstawie projektu sporządzonego w lutym 1930 roku i zatwierdzonego w dniu 11 kwietnia 1939 roku. (...)W kuchni i łazience jednego z mieszkań ułożona była terakota, a pomieszczenia te wyposażone były w instalację sanitarną. Nieruchomość była ogrodzona drewnianym płotem i obsadzona drzewkami owocowymi, znajdowała się na niej altanka i garaż z pomieszczeniem gospodarczym (dowód: projekt wraz z planem stacji k.(...)
Czytaj więcej»

XVII AmE 150/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-06-27

Data publikacji: 2017-04-04

trafność 27%

Orzeczenie nieprawomocne

W cytowanym uzasadnieniu projektu ustawy nie przewidziano stopniowego pomijania jednostek wytwórczych (Szczegółowe uzasadnienie projektu, pkt 1 podstawowe założenia projektu). (...)Określa ona kryteria, które muszą zostać spełnione, aby Komisja mogła zaakceptować projekt jako odzyskanie kosztów osieroconych. (...)Jednakże prowadzący instalację, któremu przyznano uprawnienia do emisji, jest obowiązany do monitorowania wielkości emisji i rozliczania uprawnień. (...)Do czasu wywiązania się prowadzącego instalację z zobowiązania, nie może on sprzedać uprawnień do emisji przyznanych mu na następny rok okresu rozliczeniowego.
Czytaj więcej»

V ACa 398/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-05-31

Data publikacji: 2014-08-26

trafność 15%

Istotność:

W dniu 17 maja 2007 r. dokonano uzgodnienia projektu budowlanego na budowę przyłączy wod-kan do obiektu (...) (...) przy ul. (...) w T. z (...) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w T. . (...)Zgodnie z art. 143.2. ustawy przez budowę urządzeń infrastruktury technicznej rozumie się budowę drogi oraz wybudowanie pod ziemią, na ziemi albo nad ziemią przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych. (...)Pojęcie urządzeń infrastruktury technicznej zdefiniowane jest w art. 143 ust. 2 u.g.n., a więc urządzeniami tymi są: drogi, przewody lub urządzenia wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze, elektryczne, gazowe i telekomunikacyjne. (...)Kolejnym nakładem zaliczonym do urządzeń infrastruktury technicznej jest stacja trafo, stanowiąca urządzenie elektryczne.
Czytaj więcej»

XX GC 555/11

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-05-02

Data publikacji: 2015-04-16

trafność 16%

Orzeczenie nieprawomocne

Przytoczyła wyrok Sądu Najwyższego, w którym wskazano, iż nie jest konieczne przedstawienie inwestorowi przez wykonawcę umowy z podwykonawcą lub jej projektu wraz z częścią dokumentacji jeżeli inwestor uzyska informacje o osobie podwykonawcy oraz treści umowy zawartej z podwykonawcą. (...)Zatem w umowie należy wyraźnie wskazać, jakie konkretnie roboty (zadania) budowlane objęte są zakresem wskazanym w art. 647 1 § l k.c. (np. wykonanie fundamentów, ścian, stropów, instalacji elektrycznej). (...)(...)umowy z podwykonawcą lub jej projektu wraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w umowie lub projekcie, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się, że wyraził zgodę na zawarcie umowy - art. 647 § 2 zdanie drugie k.c. (...)Aby możliwe było przyjęcie, że milczenie inwestora oznacza jego zgodę, treść przedłożonej umowy lub jej projektu powinna obejmować wszystkie postanowienia istotne(...)będące przedmiotem przedstawianej umowy (projektu).
Czytaj więcej»

VI ACa 630/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2011-12-19

Data publikacji: 2013-03-08

trafność 7%

(...)negocjacji, czy jest tożsama z projektem wzorca przedstawionych przez developera itp., stąd bardzo ważna jest kwestia zaufania do notariusza. (...)Tymczasem pozwany w pkt 1 postanowienia określa, że okres 3 lat rękojmi dotyczy, bliżej nieokreślonej „konstrukcji mieszkania”, zaś w pkt. 2 wymienia dla m. in. instalacji, tynków, wypraw malarskich podłoży i(...)(...)Trzeba także zauważyć, iż oceniany w sprawie jest wzorzec umowy, a nie konkretna umowa, a aktualnie konsument ma prawo wyboru dostawcy energii elektrycznej i gazu. (...)Przepis ten stanowi implementację art. 20 dyrektywy 2003/54 oraz art. 18 dyrektywy 2003/55 regulujących zasadę dostępu stron trzecich ( Third Party Access - TPA) do sieci przesyłowej i dystrybucyjnej oraz instalacji skraplania i regazyfikacji skroplonego gazu(...)
Czytaj więcej»

VI ACa 843/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2011-12-06

Data publikacji: 2013-05-07

trafność 23%

W uchwale określono zakres prac remontowych, które objęły remont budowlany pomieszczeń, wymianę drzwi wejściowych, wymianę okien, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji sanitarnej i zakup podstawowych mebli oraz wyposażenia kuchni i łazienek. (...)W planach jest wynajęcie przedmiotowych lokali i odzyskanie zainwestowanych pieniędzy, pożytki mają być również przeznaczone na remont klatek schodowych, dachu, wymianę instalacji elektrycznej na klatkach schodowych. (...)Zdaniem A. S. największe potrzeby remontowe w kamienicy przy ulicy (...) dotyczą remontu dachu oraz wymiany instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej. (...)W zasadzie jest to pytanie o ewentualny wpływ doręczenia powodowi projektu uchwały przed jej podjęciem na jej treść.
Czytaj więcej»

VI ACa 632/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2011-11-17

Data publikacji: 2013-07-30

trafność 12%

S. przesłał 4 sierpnia 2008 roku do (...) projekt treści umowy wraz z oświadczeniem o możliwości podjęcia rozmów w celu opracowania ostatecznej wersji umowy. (...) zarzuciła niekompletność przesłanego projektu umowy. (...)W zakresie wewnętrznych instalacji rozprowadzających w I. instalacje te posiadają (...) S.A. i (...) . (...)Powódka zażądała (w odpowiedzi) przedstawienia projektu umowy (pismo z 27 maja 2008 r. (...)Dnia 16 września 2008 r. (k. 265 akt adm.) S. przedstawiła powódce projekt umowy dnia 25 września 2008 r. (k. 268 akt adm.) powódka przedstawiła projekt umowy zawierającej jej propozycje, a 3 października 2008 r. (k. 273 akt adm.) S. zaakceptowała projekt umowy powódki.
Czytaj więcej»