Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3861

I C 889/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-09-29

Data publikacji: 2014-11-28

trafność 24%

Instalacja kanalizacyjna była znacznie wyeksploatowana. (...)(...)w dniu 11.10.2009r, na montaż instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia 6.02.2009r. kwotę 4432zł 93gr brutto (3633zł 55gr netto), na naprawę instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia(...)na materiały elektrotechniczne i montaż instalacji elektrycznej z faktury VAT z dnia(...)(...)Nie jest wystarczające przedłożenie jedynie faktur, z których wynikałby zakup materiałów elektrycznych oraz faktur dotyczących montażu instalacji. (...)W piśmie procesowym z dnia 3.09.2012r. strona powodowa wprost wskazała, że poniosła wydatki na usunięcie awarii kanalizacji i naprawę instalacji elektrycznej, a zatem nie na budowę tych instalacji.
Czytaj więcej»

I C 836/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-09-22

Data publikacji: 2016-10-24

trafność 19%

Nieudowodnionym, zdaniem pozwanej, jest również zarzut nielegalnie wykonanego punktu poboru energii elektrycznej wspólnej. Nadto pozwana nie widzi związku z treścią Uchwały i jej wykonaniem, a faktem że korytarz piwniczny nie posiada okien ani otworu wentylacyjnego, jak również instalacji odprowadzającej wodę spływającą z deszczów i roztopów od strony ulicy. (...)Okoliczność braku projektu zmian, które miałyby zostać wykonane w spornym korytarzu piwnicznym, potwierdziła świadek E. U. (1) wskazując, że „nie ma żadnego planu, czekaliśmy z projektem, aż wspólnota wyrazi zgodę na(...)(...)Aktualnie należy raczej dążyć do przywracania budynkom ich pierwotnych, zgodnych z projektem funkcji i przeznaczenia, a nie tworzyć we wspólnych częściach nieruchomości tymczasowe „przepierzenia”.
Czytaj więcej»

II K 256/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej

Data orzeczenia: 2017-05-17

Data publikacji: 2017-06-13

trafność 12%

Orzeczenie nieprawomocne

Państwa przekazują także Komisji podstawę prawną konieczną do przyjęcia uregulowań technicznych, jeżeli nie zostały wyraźnie ujęte w projekcie. (...)(...)że przepisy zakazujące prowadzenia gier elektrycznych, elektromechanicznych i elektronicznych w jakichkolwiek miejscach publicznych i prywatnych za wyjątkiem kasyn należy uznać za przepisy techniczne. (...)W ogólnodostępnej bazie danych na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowane są bowiem dokumenty notyfikacyjne (nr powiadomienia (...) ), z których jednoznacznie wynika, że notyfikacji podlegał cały projekt ustawy zmieniającej ustawę o grach hazardowych . (...)Zdaniem Sądu orzekającego w przedmiocie odpowiedzialności karnej oskarżonego brak jest podstaw do zaaprobowania poglądu oskarżonego, że notyfikacji może podlegać wyłącznie pierwotny projekt ustawy.
Czytaj więcej»

I C 106/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

Data orzeczenia: 2017-02-17

Data publikacji: 2017-03-27

trafność 54%

Orzeczenie nieprawomocne

Przyczyną pożaru była wada instalacji elektrycznej polegająca na utlenieniu się połączeń przewodów elektrycznych, za co ponosi odpowiedzialność strona pozwana, gdyż jako właściciel budynku zaniechała utrzymania instalacji elektrycznej w należytym stanie. (...)(...)odbiór robót w zakresie wykonania instalacji elektrycznej z udziałem inspektora nadzoru R.(...)– k. 269, protokół odbioru instalacji elektrycznej – k. 260 odwrót, uprawnienia(...)(...)Budynek leśniczówki posiadał na dzień zaistnienia pożaru aktualny przegląd i pomiary instalacji elektrycznej. (...)Zabezpieczenia instalacji elektrycznej były właściwie dobrane.
Czytaj więcej»

I C 1202/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-04-27

Data publikacji: 2016-08-12

trafność 13%

Pozwany miał wykonać projekt drogowy, projekt małej architektury oraz projekt zieleni, zgodnie z wytycznymi zaprojektować parking, ciągi pieszo – jezdne oraz piesze, a w projekcie zieleni uwzględnić zieleń niską i(...)(...)Uzgodniony i przyjęty do realizacji przez powoda projekt nie przewidywał wykonania drogi do szamba. (...)Stwierdzono uchybienia w zakresie sekcji sanitarnej, sekcji elektrycznej, sekcji budowlanej, dróg i zieleni, przepisów bhp oraz ochrony przeciwpożarowej. (...)Regulacja w tym zakresie znalazła się jedynie w projekcie funkcjonalno – rzeczowym i nie została powielona w łączącej strony umowie.
Czytaj więcej»

I C 1275/10

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2013-11-21

Data publikacji: 2014-02-14

trafność 21%

(...)elementy konstrukcyjne budynku, w szczególności instalacje elektryczne, stropy budynku, tynki ścian części nieruchomości wspólnych, konstrukcja schodów czy też okna znajdujące się na klatkach schodowych. (...)W dniu 2.10.2007r. decyzją nr (...) zatwierdzony został projekt budowlany i udzielono Wspólnocie Mieszkaniowej pozwolenie na wykonanie robót budowlanych wg projektu A. G. . (...)W wyniku pożaru a następnie akcji ratowniczej i gaszenia ognia, zniszczeniu uległy dalsze części budynku, a wskutek zalania wodą – instalacje elektryczne, stropy budynku, tynki ścian części wspólnych, konstrukcja schodów oraz okna znajdujące się na klatce schodowej. (...)Ponadto oba projekty uzyskały pozytywne opinie rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Czytaj więcej»

I C 1760/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2016-04-13

Data publikacji: 2016-07-06

trafność 27%

Ponadto podał, że budynek ma instalacje: elektryczną, wodno – kanalizacyjną, centralne ogrzewanie etażowe. (...)Dowód: inwentaryzacja z załącznikiem – k. 32 – 35 Decyzją z dnia 17 grudnia 2013 roku zatwierdzono projekt budowlany i udzielono powódce pozwolenia na budowę przyłącza gazu niskiego cieśnienia na działce nr (...) w B. . (...)Przeprowadzono próby szczelności i wytrzymałości instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodno – kanalizacyjnej, instalacji gazowej. (...)Wykonano elektryczne pomiary ochronne.
Czytaj więcej»

I C 1517/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Świdnicy

Data orzeczenia: 2014-12-30

Data publikacji: 2015-02-06

trafność 33%

(...)o 14 dni, zlecili wykonanie instalacji kanalizacyjnej deszczowej z odprowadzeniem do(...)znaczne zmiany w sposobie wykonania instalacji rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka,(...)(...)(...)m - ogrzewanie podłogowe - instalację centralnego odkurzacza - kolektory słoneczne(...)- przyłącze wodne - przyłącze elektryczne - zwiększenie punktów instalacji elektrycznej w budynku - ocieplenie wewnętrznej ściany garażu - wewnętrzną instalację internetową i audio –TV. (dowód(...)(...)Wprowadzone zmiany do projektu dotyczyły bowiem nie tylko stanu surowego budowy, ale także robot wykończeniowych. (...)Dodać należy, iż wybudowanie budynku wg projektu (...) nie było obiektywnie możliwe w terminie ustalonym przez strony.
Czytaj więcej»

VIII C 277/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-04-20

Data publikacji: 2016-04-25

trafność 11%

Osiedle było ogrodzone, zamknięte i strzeżone, a nadto monitorowane i nie było żadnej możliwości, aby bez wiedzy zarządzającego Osiedlem można było podłączać węże lub budować instalację podziemną w celu kradzieży wody. (...)W umowie strony zastrzegły, że kupujący zobowiązują się zawrzeć stosowne umowy z gestorami sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, energii elektrycznej, które pozwolą im rozliczać się indywidualnie za zużyte media. (...)Kupujący zobowiązali się przy tym zawrzeć stosowne umowy z gestorami sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, energii elektrycznej, które pozwolą im rozliczyć się indywidualnie za zużyte media, zgodnie z § 6 umowy sprzedaży. (...)Uzasadnienie do projektu ustawy, Druk Sejmowy nr 4332, Sejm VI Kadencji; SSN J. Górowski, [w:] Kodeks postępowania cywilnego.
Czytaj więcej»

VIII C 281/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-02-03

Data publikacji: 2016-02-25

trafność 12%

Osiedle było ogrodzone, zamknięte i strzeżone, a nadto monitorowane i nie było żadnej możliwości, aby bez wiedzy zarządzającego Osiedlem można było podłączać węże lub budować instalację podziemną w celu kradzieży wody. (...)Kupujący zobowiązali się przy tym zawrzeć stosowne umowy z gestorami sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, energii elektrycznej, które pozwolą im rozliczyć się indywidualnie za zużyte media (§ 6 umowy). (...)Kupujący zobowiązali się przy tym zawrzeć stosowne umowy z gestorami sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, energii elektrycznej, które pozwolą im rozliczyć się indywidualnie za zużyte media, zgodnie z § 6 umowy sprzedaży. (...)Uzasadnienie do projektu ustawy, Druk Sejmowy nr 4332, Sejm VI Kadencji; SSN J. Górowski, [w:] Kodeks postępowania cywilnego.
Czytaj więcej»