Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
10922

XVII AmE 318/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2019-10-15

Data publikacji: 2020-06-15

trafność 56%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej z małej instalacji lub jej wytworzenia po modernizacji ten instalacji oraz od dnia zakończenia jej(...)(...)(...)2017r. przedsiębiorca nie wytworzył energii elektrycznej z małej instalacji odnawialnego źródła energii (k.32 akt(...)(...)(...)działalność gospodarczą w zakresie małych instalacji jest obowiązany przekazywać Prezesowi URE(...)wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w małej instalacji lub jej wytworzenia po modernizacji tej instalacji oraz od dnia zakończenia jej(...)Obowiązek określony w art.9 ust.1 pkt.7 uoze powstaje natomiast po wpisie przedsiębiorcy do rejestru wytwórców energii z małej instalacji , nie zaś dopiero z momentem wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej z tej instalacji.
Czytaj więcej»

I ACa 39/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2020-07-01

Data publikacji: 2020-11-13

trafność 55%

Istotność:

Instalacja elektryczna w budynku podlegała licznym awariom, na których usuwanie Wspólnota wydawała corocznie spore kwoty. (...)Motywem podjęcia zaskarżonej uchwały była modernizacja instalacji elektrycznej. (...)Koszt remontu instalacji elektrycznej klatki (...) i (...) wyniósł ponad 66.000 zł natomiast w uchwale miał wynosić do 60.000 zł. (...)Z akt sprawy wynika, że poprzednia wymiana instalacji elektrycznej miała miejsce 25 lat temu.
Czytaj więcej»

XVII Amz 105/22

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2023-11-08

Data publikacji: 2024-04-30

trafność 54%

Strona wnosząca zażalenie podnosiła, że: - gwarancja pochodzenia powinna zostać wydana jeżeli energia elektryczna została wytworzona w instalacji odnawialnego źródła energii. (...)Przepis nie wskazuje warunku, by za instalację odwanianego źródła energii mogła być uznana tylko taka instalacja, która objęta jest wydaną wytwórcy koncesją na wytwarzanie energii elektrycznej (vide zażalenie k. 11). (...)(...)ilości wprowadzonej do sieci energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii w instalacjach odnawialnego źródła energii oraz szacunkową wartość unikniętej emisji gazów cieplarnianych w związku z wytworzeniem i wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej. (...)Ponadto dokumenty te zawierają informacje dotyczące lokalizacji, rodzaju i łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej instalacji odnawialnego źródła energii, w którym została wytworzona energia elektryczna z odnawialnych źródeł energii.
Czytaj więcej»

IV U 1002/15

wyrok

Sąd Okręgowy w Siedlcach

Data orzeczenia: 2016-03-22

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 54%

(...)(...)Ponadto ubezpieczony wykonywał remonty instalacji elektrycznych w już zamieszkałych budynkach, co polegało na wymianie przewodów i osprzętu elektrycznego. (...)W ocenie Sądu instalacja elektryczna, która montował, ewentualnie remontował ubezpieczony w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych nie była instalacją do przesyłu energii, ale do jej odbioru przez docelowych odbiorców. (...)W przeważającej bowiem mierze ubezpieczony wykonywał instalacje do odbioru energii elektrycznej w pomieszczeniach mieszkalnych lub użyteczności publicznej.
Czytaj więcej»

I ACa 381/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2013-11-07

Data publikacji: 2014-03-17

trafność 54%

Tym niemniej zarządca dokonywał regularnych przeglądów instalacji elektrycznej, w trakcie których nie stwierdzono żadnych uchybień. (...)Na zlecenie zarządcy budynku, w lokalu zajmowanym przez powoda przeprowadzane były co 5 lat okresowe kontrole instalacji elektrycznej. (...)Pozwani bronili się twierdzeniem, że były dokonywane okresowe przeglądy instalacji elektrycznej w lokalu. (...)Jednocześnie w tym samym protokole wskazano że „ocena kontroli instalacji elektrycznej jest pozytywna”.
Czytaj więcej»

II Ca 575/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Białymstoku

Data orzeczenia: 2013-08-23

Data publikacji: 2013-10-09

trafność 53%

Teza orzeczenia: brak
Wskazywał, że przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej, zaś przedstawiony przez powoda protokół z kontroli instalacji elektrycznej został wykonany przez osobę, która nie posiadała uprawnień związanych z dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych. (...)Jak ustalono prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Natomiast przedstawiony przez poszkodowanego protokół z kontroli instalacji elektrycznej został wykonany przez M. Z. , który nie posiadał uprawnień związanych z dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych. (...)Pozwany twierdził, iż przyczyną pożaru była wadliwa eksploatacja instalacji elektrycznej, co doprowadziło do zwarcia w instalacji, a co wynikało z faktu dokonania przeglądu przez osobę nie posiadającą uprawnień związanych z dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych.
Czytaj więcej»

II K 18/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2019-03-04

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 53%

Istotność:

Jego ingerencja w układ pomiarowy instalacji elektrycznej przywróciła pobór energii. (...)zasilającej sprzed licznika przewodem do instalacji elektrycznej domu zalicznikowej z całkowitym pominięciem licznika poboru energii elektrycznej, co skutkowało nie rejestrowaniem poboru energii elektrycznej. (...)Umożliwiająca to przeróbka instalacji elektrycznej polegała na podłączeniu przewodu z wewnętrznej linii zasilającej sprzed licznika przewodem do instalacji elektrycznej domu zalicznikowej z całkowitym pominięciem licznika poboru energii elektrycznej. (...)W ocenie Sądu wyjaśnienia oskarżonej w zakresie braku jej świadomości, co do faktu przerobienia instalacji elektrycznej w jej domu są całkowicie niewiarygodne i stanowią jedynie przyjętą przez nią linię obrony, mającą na celu uniknięcie odpowiedzialności karnej.
Czytaj więcej»

I C 403/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2023-02-09

Data publikacji: 2023-05-17

trafność 53%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W miejscu tym nie było żadnej czynnej instalacji elektrycznej. (...)Wymieniono wówczas wszystkie instalacje, w tym również instalację elektryczną - położoną nową instalację, a starą pozostawiono i odłączono ją od zasilania. (...)Przemawia to przeciwko uznaniu spięcia w instalacji elektrycznej jako źródła pożaru. (...)Jak wynika z protokołu przeglądu instalacji elektrycznej Wspólnota Mieszkaniowa nie miała dokonywać żadnych napraw czy zmian w instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

II C 501/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-12-01

Data publikacji: 2017-01-16

trafność 52%

Istotność:

Przy złym jego wykonaniu, gdy instalacja uziemiająca ma zbyt wysoką wartość rezystencji, część energii elektrycznej jest tracona na tej instalacji, i nie dociera do odbiorcy, ale energia ta jest mierzona przez licznik. (...)Po remoncie instalacji uziemiającej, wykonanej przez pozwanego w połowie 2013r., zjawisko to nie występuje. (...)Konsekwencją tego raportu była przebudowa instalacji uziemiającej wykonana przez T. O. w lipcu 2013r. (...)Ewentualny wpływ wadliwej instalacji uziemiającej nie dotyczył roku 2014r.
Czytaj więcej»

I C 1014/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu

Data orzeczenia: 2012-12-18

Data publikacji: 2013-04-19

trafność 52%

Wskazała, że prawdopodobnie to jej ojciec dokonał nielegalnego podłączenia, kiedy w 2001 r. przebudowywał dom i przerabiał instalację elektryczną, ale ona nie była o tym fakcie poinformowana. (...)W trakcie przebudowy domu dokonał również przeróbki instalacji elektrycznej umożliwiającej nielegalny pobór energii elektrycznej, o czym pozwana nie miała wiedzy. (...)Z rozdzielnicy zasilono następnie podgrzewacz wody, trzyfazową kuchenkę elektryczną znajdującą się w odrębnej wydzielonej części mieszkalnej nad pomieszczeniami warsztatu oraz część instalacji odbiorczej tego mieszkania, w tym grzejnik elektryczny. (...)W sprawie bezspornym było, iż strony łączyła umowa sprzedaży i dostawy energii elektrycznej oraz że w nieruchomości położonej w Z. przy ul. (...) doszło do niedopuszczalnej przeróbki instalacji elektrycznej, skutkującej nielegalnym poborem energii.
Czytaj więcej»