Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
7679

III C 906/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2015-05-06

Data publikacji: 2016-02-17

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ponadto, brak było ze strony powódki jakiejkolwiek negatywnej reakcji wobec fotoreporterów, co sugerowało dorozumianą zgodę na rozpowszechnianie wizerunku powódki. (...)Mając powyższe na uwadze należało zatem w przedmiotowej sprawie odpowiedzieć na pytanie, czy ukazanie wizerunku małoletniej powódki mogło w obiektywny sposób spowodować naruszenie jej dóbr osobistych w postaci naruszenia prawa do wizerunku. (...)Małoletnia powódka nie jest osobą publiczną, zatem publikowanie jej wizerunku stanowi naruszenie jej dóbr osobistych. (...)W każdym razie bezsprzecznie już samo naruszenie dobra osobistego małoletniej powódki poprzez opublikowanie jej wizerunku w sposób umożliwiający jej identyfikację, narusza w rażący sposób prawo powódki do swojego wizerunku.
Czytaj więcej»

XXV Ns 173/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-12

Data publikacji: 2020-07-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Ukazanie wizerunku T. D. wśród kandydatów na radnych powiatowych jest zamieszczeniem informacji nieprawdziwej i ewidentnie wprowadzającej wyborcę w błąd. Brak umieszczenia wizerunku prawdziwego kandydata do Rady Powiatu(...)T. D. z jedynym opublikowanym wizerunkiem tj. osoba T. D. . (...)Rację na zatem wnioskodawca, że brak umieszczenia wizerunku prawdziwego kandydata do Rady Powiatu(...)T. D. z jedynym opublikowanym wizerunkiem tj. osoba T. D. . (...)Tak myląco informacje - w tym wizerunek kandydata do Rady Powiatu stanowi nieprawdziwy materiał wyborczy i wymaga uwzględnienia wniosku w całości.
Czytaj więcej»

XIV W 1266/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-11-12

Data publikacji: 2014-12-01

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Należy też dodać, że na przedmiotowym zdjęciu widać dokładnie wizerunek kierowcy, który posłużył do dalszych ustaleń dowodowych. (...)Biegły B. M. wskazał w opinii pisemnej (k. 90-94) m. in., że utrwalony na zdjęciu wizerunek twarzy oraz głowy NN mężczyzny zza kierownicy samochodu marki R. o numerze rejestracyjnym (...) , z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje, że jest wizerunkiem obwinionego K. B. . (...)(...)biegłego w warunkach pozwalających porównanie wizerunku (czynność wykonana prawidłowo) oraz rzetelnej dokumentacji z urzędu gminy P. , w której dołączono wizerunek obwinionego (k. 15-16). W przekonaniu Sądu, należy też zauważyć, że dla Sądu dostrzegalne było znaczne podobieństwo pomiędzy wizerunkiem kierowcy pojazdu zarejestrowanego przez fotoradar, a wizerunkiem obwinionego, który był obecny na rozprawach sądowych.
Czytaj więcej»

IX Ka 183/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Toruniu

Data orzeczenia: 2020-09-03

Data publikacji: 2021-10-19

trafność 34%

Zgadza się wszak, że R. T. nie zostały przez M. H. ukazane zdjęcia i film z jego nagim wizerunkiem, wszak zostały one odesłane do oskarżonej. (...)Utrwalenie nagiego wizerunku pokrzywdzonego nastąpiło bez jego wiedzy, a tym bardziej pozwolenia dlatego mowa w przedmiotowym przypadku o podstępie. (...)Istotne jest natomiast to, iż w momencie utrwalania wizerunku pokrzywdzonego jej postać i zachowanie nie było dostrzegalne dla R. T. . (...)Wbrew twierdzeniom autora apelacji oskarżona użyła podstępu w celu utrwalenia wizerunku nagiej pokrzywdzonego, co szerzej omówiono powyżej.
Czytaj więcej»

XXIV Ns 84/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2018-10-12

Data publikacji: 2020-07-09

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Wskazał, że od 2006 roku ma prawo do korzystania ze znaku graficznego zawierającego wizerunek serca nakreślonego charakterystyczną, nieregularną kreską, oraz znajdującego się na dole i na prawo od serca napis „ (...) ”. (...)Uprawniony podniósł, że w ramach prowadzonej kampanii wyborczej zobowiązany wielokrotnie naruszał przysługujące uprawnionemu prawa do logotypu serca poprzez oznaczanie materiałów wyborczych wizerunkiem serca wziętym wprost z logotypu. (...)Wnioskodawca dodał, iż pismem z 28 września 2018 roku wezwał zobowiązanego do zaprzestania naruszeń praw autorskich przysługujących Stowarzyszeniu „ (...) ” i usunięcia z przestrzeni publicznej wizerunku przedmiotowego serca znajdującego się na plakatach, banerach i tego typu podobnych materiałach. (...)Sąd Okręgowy ustalił następujący stan faktyczny: Znak graficzny zawierający wizerunek serca nakreślony jest charakterystyczną, nieregularną kreską.
Czytaj więcej»

XI W 8027/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie

Data orzeczenia: 2014-03-27

Data publikacji: 2015-09-17

trafność 34%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: brak bezpośredniego kontaktu ze stroną postępowania w trakcie czynności wyjaśniających a kierowanie wniosku o ukaranie za wykroczenie
Zdjęcie wykonane przez urządzenie samoczynnie rejestrujące pomiar prędkości (...) w dniu 26 grudnia 2012 roku o godzinie 15 27 na ul. (...) nie zawiera wizerunku obwinionego. (...)Pogłębiona analiza obu zdjęć, nawet przy uwzględnieniu nieuniknionych zmian w wyglądzie człowieka na przestrzeni około 8 lat, prowadzi do wniosku, że zdjęcia te nie zawierają wizerunku tej samej osoby, co zdjęcie na k. 4. (...)Zauważyć trzeba, że osoba, której wizerunek utrwaliło urządzenie samoczynnie rejestrujące pomiar prędkości nosi okulary, zaś obwiniony z okularów nie korzysta. Ponadto obwiniony reprezentuje odmienny typ urody niż osoba, której wizerunek utrwalono na zdjęciu na k. 4.
Czytaj więcej»

XII C 877/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2021-05-11

Data publikacji: 2022-01-17

trafność 34%

Istotność:

Żadne z pozostałych zdjęć nie pozwala na identyfikację wizerunku powoda i nie jest on widoczny także na filmach w poście. (...)Naruszono natomiast trzecie ze wskazanych dóbr osobistych powoda, mianowicie wizerunek, ale nie bezprawnie. (...)Nie byłoby to zależne od kontekstu jego przedstawienia, tego czy towarzyszyłaby prezentacji wizerunku przychylna, czy negatywna ocena działań osoby. (...)Jeśli rozpowszechnianie wizerunku jest w podobnej skali, do(...)w której doszło do upowszechnienia wizerunku powoda przez pozwanego.
Czytaj więcej»

VI W 5703/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-04-28

Data publikacji: 2014-06-10

trafność 34%

Teza orzeczenia: skazujący
(...)dokumentacja fotograficzna k. 4, 32; wizerunek k. 8; świadectwo legalizacji k. 18; rozpoznanie k. 40; K. K. , mimo iż został zidentyfikowany przez Straż Miejską W. jako osoba, której wizerunek jest zbliżony do ujętego na(...)(...)Niewątpliwym, z przyczyn oczywistych, jest także wizerunek K. K. zawarty w dokumentacji przesłanej z Urzędu Miasta W. . (...)Wręcz przeciwnie, porównanie przedmiotowego zdjęcia z wizerunkiem K. K. , zawartym w dokumentacji Urzędu Miasta W. , uprawdopodabnia konkluzję Straży Miejskiej W. , utrwaloną w notatce urzędowej (k. 3) w zakresie identyfikacji K. K. . Ostatecznym potwierdzeniem tego stanowiska stało się porównanie wizerunku K. K. , dostępnego również w formie elektronicznej, z bezpośrednim oglądem jego osoby w toku rozprawy w dniu 28 kwietnia 2014 r.
Czytaj więcej»

II C 447/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-03-15

Data publikacji: 2022-07-06

trafność 33%

Powód nie dostarczył Sądowi nagrania, na którym utrwalony został jego wizerunek, a które zostało wykorzystane w programie telewizyjnym. Sąd na podstawie przeprowadzonych dowodów przyjął, iż emisja programu miała miejsce oraz, że wizerunek powoda został na nim utrwalony i rozpowszechniony. Jednak powód nie wykazał, iż jego wizerunek był możliwy do rozpoznania przez szerszy krąg osób. (...)Niemożliwe było więc ustalenie, czy doszło do naruszenia dobra osobistego w postaci wizerunku powoda czy dobrego imienia.
Czytaj więcej»

I C 277/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2014-12-01

Data publikacji: 2015-03-20

trafność 33%

Istotność:

Powodowie nie otrzymali od pozwanego wynagrodzenia za wykorzystanie na plakacie ich wizerunku. (...)Jak stanowi przepis art. 81 ust. 1 tej ustawy, rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. (...)Z powołanych przepisów wynika, że ochroną prawną objęty jest zarówno sam wizerunek danej osoby, jak i jego rozpowszechnianie. (...)Na plakacie tym wykorzystano przy tym wizerunek osób niepełniących funkcji publicznych.
Czytaj więcej»