Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
10922

I ACa 892/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-09

Data publikacji: 2012-12-19

trafność 38%

Zgodnie z kalkulacją wynagrodzenia zawartą w ofercie pozwanego koszty wykonania instalacji elektrycznej wynosiły 3.000 zł , a instalacji uziemiającej 1.500 zł. (...)W czasie legalizacji zbiornika przez (...) instalacja elektryczna działała, a potem już nie. (...)Powyższe wady są usuwalne, a naprawa instalacji wymaga dodatkowych kosztów wynoszących około ¼ wartości całej instalacji elektrycznej. (...)Biegły F. R. określił wady instalacji elektrycznej i odgromowej jako istotne ale usuwalne, przy czym koszt usunięcia tych wad nie przekracza ¼ wartości całej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

XVII AmC 5936/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-10-02

Data publikacji: 2016-06-24

trafność 13%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)przyłącza do zasilania w energię elektryczną ( (...) )” o treści(...)przyłącza do zasilania w energię elektryczną ( (...) )” o treści(...)(...)Jest to szczególnie uzasadnione przy świadczeniach o charakterze ciągłym, jakim jest usługa dystrybucji energii elektrycznej. (...)Postanowienie tej treści wyłącza odpowiedzialność pozwanej z tytułu opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy tj o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej (...) SA instalacji odbiorczej podmiotu przyłączanego wskutek okoliczności(...)(...)(...)skontrolowania prawidłowości zaprojektowania i wykonania instalacji.
Czytaj więcej»

I ACa 602/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-10-01

Data publikacji: 2013-03-16

trafność 6%

Pismem z dnia 18.06.2009 r. strona powodowa zgłosiła pozwanemu wystąpienie dalszych wad polegających na odpadnięciu płyt regipsu przymocowanych do sufitu w pomieszczeniu piwnicy, bardzo mocnego nasiąknięcia wodą powierzchni sufitu pod płytami oraz usterek w instalacji kanalizacyjnej. (...)Wynagrodzenia za wykonanie robót liczone miało być wg kosztorysu powykonawczego, w oparciu o ustalone przez strony w umowie, odrębnie dla robót budowlanych i elektrycznych, robót z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji oraz robót technologicznych, stawki i ceny.
Czytaj więcej»

III APa 16/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Data orzeczenia: 2012-09-27

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 12%

(...)zakresie naprawy i konserwacji urządzeń elektrycznych i optycznych, pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, wykonywania instalacji elektrycznych. 1 września 2005 roku powód(...)zawarli umowę zlecenia na wykonanie instalacji klimatyzacyjnych, elektrycznych i automatycznych, w okresie do(...)(...)Powód doznał poparzenia łukiem elektrycznym. (...)Niewątpliwie osoba, która doznała poparzenia łukiem elektrycznym i zachowała przytomność jak powód, ma świadomość szkody, którą została dotknięta, w szczególności choćby z uwagi na ogromny ból towarzyszący poparzeniom. (...)(...)higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych .
Czytaj więcej»

I ACa 60/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2013-03-22

trafność 16%

(...)ogrodzenie z automatyczną bramą, założenia instalacji gazowej oraz zakupienia i zainstalowania domków holenderskich, wykorzystywanych do prowadzenia działalności hotelarskiej. (...)(...)garaż, do posesji była doprowadzona instalacja elektryczne, wodna i kanalizacyjna, a jej teren był ogrodzony. (...)W uzasadnieniu apelacji do nakładów koniecznych powód zaliczył wykonanie ,,remontu ogrodzenia wraz ze zmianę bramy (…), zmianę instalacji grzewczej w małym domku (…),(...)(...)Nakładem koniecznym w rozumieniu art. 226 k.c. nie jest ponadto urządzenie instalacji gazowej, która nie była wcześniej doprowadzona do posesji.
Czytaj więcej»

VI ACa 191/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 32%

Jednocześnie wykonawca robót budowlanych miał dostęp do sieci elektroenergetycznej, skoro za pośrednictwem instalacji należącej do przyłączonego do sieci powoda mógł kupować energię elektryczną od zewnętrznych dostawców. (...)Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił powodowi koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej. (...)(...)po uprzednim przyłączeniu wykonawcy do instalacji powoda, a także, iż wykonawca mógł za pośrednictwem tej instalacji dokonywać zakupu energii od podmiotów zewnętrznych. (...)(...)przez spółkę koszty wytworzenia energii elektrycznej, zaś powód nie zobowiązał się przenieść na wykonawcę własności energii za odpowiednią cenę, lecz udostępnił mu energię elektryczną wykorzystując do tego własne instalacje.
Czytaj więcej»

III AUa 495/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2012-09-26

Data publikacji: 2020-08-11

trafność 22%

Teza orzeczenia: Dyferencjacja sytuacji prawnej ubezpieczonych osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą oraz ubezpieczonych pracowników w zakresie prawa do skorzystania z emerytury w obniżonym wieku jest usprawiedliwiona uzasadnioną cechą relewantną. Ustawodawca jako zasadę ogólną przewidział wiek emerytalny (podstawowy) określony na poziomie 65 (...)
A. Ś. był zatrudniony w ramach stosunku pracy, w pełnym wymiarze czasu pracy, w Przedsiębiorstwie (...) w T. , na stanowisku majstra robót elektrycznych. (...)(...)przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych, na stanowisku elektromontera instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. (...)(...)przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych, na stanowisku elektromontera instalacji i urządzeń elektroenergetycznych. (...)(...)- praca na stanowisku elektromontera instalacji i przyrządów pomiarowych w (...)(...)- praca na stanowisku elektromontera instalacji elektrycznych w (...) S. A. Oddział(...)- praca na stanowisku elektromontera instalacji i urządzeń elektroenergetycznych w (...)(...)
Czytaj więcej»

I ACa 202/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-20

Data publikacji: 2013-03-04

trafność 17%

W § 7 i 8 umowy strony ustaliły, że dzierżawca przystosuje do eksploatacji stację transformatorową, linie elektryczne i przesyłowe oraz inne urządzenia, w tym urządzenia grzewcze i nastąpi to na koszt dzierżawcy, bez obowiązku zwrotu tych nakładów przez wydzierżawiającego. (...)(...)sieć kanalizacyjną, studnię głębinową, sieć elektryczną i ogrodzenie. (...)(...)8 sztuk nagrzewnic gazowych z instalacjami, 4 sterownie - rozdzielnie prądu elektrycznego wraz z komputerem sterującym i(...)- 5 sztuk, dodatkowe zasilanie elektryczne dla obiektu fermy - agregat prądotwórczy wraz ze sterownią i instalacją i instalacja gazowa do zasilania zbiorników naziemnych. (...)Na rozprawie w dniu 4 listopada 2010 r. powodowie oświadczyli, że w przedmiotowej sprawie domagali się zwrotu nakładów budowlanych oraz na instalację energetyczną i gazową ( vide k. 187).
Czytaj więcej»

VI ACa 493/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-20

Data publikacji: 2013-01-09

trafność 9%

W bliżej nieustalonym czasie, w okresie przed II wojną światową, ówczesny właściciel nieruchomości, J. B. , wzniósł na niej dwa budynki o konstrukcji z bali drewnianych: budynek mieszkalny i stodołę oraz wykonał przyłączenie do linii przesyłowej energii elektrycznej. Nieruchomość była ponadto wyposażona w otwartą studnię oraz zewnętrzną toaletę, bez instalacji kanalizacyjnej. (...)Przedmiotem działalności powódki jest sprzedaż różnorodnych artykułów, w tym żywności, napojów, kosmetyków i art. toaletowych, odzieży, obuwia, mebli, art. elektrycznych, metalowych, farb i szkła.
Czytaj więcej»

III AUa 344/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-09-19

Data publikacji: 2012-11-27

trafność 10%

Był palaczem tlenowym (wycinał starą instalację przeznaczoną do remontu i opalał części przeznaczone do usunięcia i zużyte). (...)(...)r. pracował przy montażu urządzeń elektrycznych na tych stalowych konstrukcjach. (...)(...)przy wytwarzaniu i przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz przy montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych.
Czytaj więcej»