Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
441

II Ca 302/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2017-10-05

Data publikacji: 2017-12-05

trafność 9%

Istotność:

Ze zgodnych zeznań świadków i pozwanego wynika, że doszło nawet do porażenia prądem pozwanego, a niesprawność instalacji była wielokrotnie zgłaszana wynajmującemu.
Czytaj więcej»

X GC 317/12

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2014-12-31

trafność 8%

Istotność:

O ile nie uniemożliwiało to prac mechanicznych, to jednak wykluczało obciążające powódkę prace elektryczne, choćby z uwagi na możliwe porażenie prądem (pisemna opinia biegłego sądowego, k.(...)
Czytaj więcej»

III AUa 757/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-08-28

Data publikacji: 2014-12-13

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: Jeżeli osoba całkowicie niezdolna do pracy wnosi tę niezdolność do zatrudnienia (na stanowisku przystosowanym jako osoba niepełnosprawna), w czasie którego dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia, ale nadal zachowuje zdolność do wykonywania dotychczasowej pracy - na stanowisku przystosowanym jako osoba niepełnosprawna, to nie spełnia przesłanek (...)
Będąc na drugim roku studiów, w dniu 16 października 2000 r. uległ wypadkowi w wyniku, którego doznał uszkodzenia kręgosłupa piersiowego z następowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego i trwałym spastycznym porażeniem kończyn dolnych oraz funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu i stolca). (...)W związku z porażeniem funkcji zwieraczy i nietrzymaniem wydzielin organizmu ubezpieczony korzysta z pieluchomajtek i pampersów, a także cewników zewnętrznych i worków do moczu. (...)Stosowano wówczas wobec niego leczenie, między innym, w postaci ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń i masażu kończyn dolnych, pionizacji na stole pionizującym, ćwiczeń czynnych mięśni kończyn górnych, prądów biodynamicznych na prawy nadgarstek, krioterapię. (...)Dodatkowo uraz przedramienia i nadgarstka ręki dominującej spowodował istotne ograniczenie w zakresie podstawowych czynności, takich jak jedzenie, mycie, pisanie, ale również funkcji podporowej, niezbędnej do funkcjonowania w przypadku osób z porażeniem kończyn dolnych.
Czytaj więcej»

IV RC 203/22

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Rybniku

Data orzeczenia: 2022-10-27

Data publikacji: 2023-12-07

trafność 25%

Istotność:

Teza orzeczenia: Podwyższono alimenty.
Od urodzenia ma stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe. (...)Małoletni z uwagi na niedotlenienie okołoporodowe doznał porażenia czterokończynowego. Stwierdzono u niego dziecięce porażenie mózgowe. (...)Małoletni jest osobą niepełnosprawną, posiada stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe, porusza się na wózku inwalidzkim.
Czytaj więcej»

II Ca 883/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

Data orzeczenia: 2015-03-05

Data publikacji: 2015-05-18

trafność 15%

Istotność:

Obszar taki umożliwi dokonanie napraw i konserwacji, jak też zapewni bezpieczeństwo przed porażeniem prądem elektrycznym i skutkami awarii mechanicznych linii.
Czytaj więcej»

IV P 21/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Ełku

Data orzeczenia: 2014-09-02

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 10%

Istotność:

Teza orzeczenia: Obowiązek wykonywania pracy sumiennie i ze starannością ma charakter podstawowego obowiązku pracowniczego i jego naruszenie może stanowić podstawę do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Zachowania rutynowe wbrew regulaminom i instrukcjom usprawiedliwiają surowe potraktowanie pracownika.
Przybyli elektromonterzy po wykręceniu korków w domu i wyłączeniu prądu na ul. (...) przystąpili do rozstawiania drabiny przy słupie. (...)W Karcie Statystycznej do karty zgonu wystawionej w dniu 13 stycznia 2014 r. lekarz jako przyczynę zgonu Z. D. wskazał: porażenie prądem, uraz czaszkowo – mózgowy oraz niewydolność krążeniowo – oddechową ( dowód: karta statystyczna k.88). (...)(...)nie miało to związku ewentualnym porażeniem prądem elektrycznym. (...)Chciał może szybko po drabinie uciec na dół i chyba się odpiął, chciał chyba szybko stamtąd uciec, ale prąd go nie kopnął.
Czytaj więcej»

II AKa 67/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2016-04-06

Data publikacji: 2016-05-31

trafność 15%

Istotność:

(...)samoczynnemu zerwaniu, co spowodowało śmiertelne porażenie prądem elektrycznym znajdujących się w jego bezpośrednim zasięgu K. B. i D. B. (1) , tj. o przestępstwo z art. 163§4 KK . (...)Jak odbiorca tego nie zrobi, to firma nie wie, że jest zerwany przewód i grozi to porażeniem”.
Czytaj więcej»

III APa 33/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Data orzeczenia: 2016-03-23

Data publikacji: 2016-08-01

trafność 6%

Istotność:

Na poszczególnych etapach nakładana była szpachla szlifowana szlifierkami ręcznymi zasilanymi prądem. (...)Na poszczególnych etapach nakładana byłą szpachla szlifowana szlifierkami ręcznymi zasilanymi prądem. (...)Przy omawianiu ryzyka przy zawodzie spawacza informowano pracownika o zagrożeniach w postaci poparzenia, porażenia prądem, a także upadku w wysokości etc. (...)(...)wprawiane w ruch przy użyciu prądu elektrycznego.
Czytaj więcej»

III APa 13/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-05-29

Data publikacji: 2020-11-05

trafność 55%

Istotność:

Powódka podała, że w wyniku porażenia prądem doznała osłabienia siły mięśniowej z osłabieniem uścisku lewej dłoni oraz porażenia splotu barkowego po stronie lewej. (...)W szpitalu rozpoznano u ubezpieczonej stan po porażeniu prądem w lewej kończynie górnej w czasie pracy. (...)Brak organicznych uszkodzeń CUN na skutek porażenia prądem. (...)Sąd Apelacyjny miał przy tym na uwadze, że do porażenia powódki prądem doszło w nietypowej sytuacji.
Czytaj więcej»

VI P 328/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Data orzeczenia: 2022-10-20

Data publikacji: 2023-12-19

trafność 14%

Istotność:

W wyniku porażenia prądem bardzo wysokiego napięcia T. K. poniósł śmierć na miejscu. (...)W momencie złapania za klamkę został porażony prądem i odrzucony na odległość około 1 metra. (...)(...)pracownika T. K. w wyniku porażenia prądem elektrycznym o wysokim napięciu oraz naraził pracownika M. R. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Czytaj więcej»