Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
3848

I ACa 557/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Data orzeczenia: 2012-09-05

Data publikacji: 2013-02-08

trafność 12%

Do powoda należało wykonanie stanu surowego otwartego budynków, zaś instalację wykonywały inne firmy na zlecenie pozwanego. (...)Zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę nastąpiło 26.02.2008 r. (...)(...)powinien ponosić kosztu dostarczenia energii elektrycznej z agregatu prądotwórczego, 5. błąd(...)(...)W świetle przywołanych wyżej przyczyn nieuwzględnienia przez Sąd Okręgowy zarzutów i roszczeń pozwanego nie jest też istotnym, czy powód zakończył prace w terminie i kto powinien ponieść koszt dodatkowego źródła energii elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 558/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-11-23

Data publikacji: 2013-02-03

trafność 15%

(...)wykonane na rzecz pozwanego prace elektryczne. (...)Swe rozstrzygnięcie Sąd Okręgowy oparł na następujących ustaleniach faktycznych i następujących ocenach prawnych: Dnia 26 października 2007 r. strony zawarły umowę nr (...) dotyczącą wykonania przez powoda instalacji elektrycznych w Zakładzie (...) w G. . (...)(...)umowie obiektu, wykonanego zgodnie z projektem i z zasadami wiedzy technicznej,(...)przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu, oraz do odebrania obiektu i zapłaty umówionego wynagrodzenia. (...)(...)kablowej (...) i stacji trafo, instalacji elektroenergetycznych (...) wraz z niezbędną infrastrukturą, budynku biurowego i budynku portierni oraz przebudowanej hali produkcyjnej wraz z instalacją elektryczną, zostały faktycznie wykonane.
Czytaj więcej»

I ACa 402/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Data orzeczenia: 2012-12-20

Data publikacji: 2013-01-29

trafność 32%

Materiały zamawiał bezpośrednio u powoda B. K. (1) , który wykonywał roboty związane z instalacją elektryczną. (...)Dostarczone przez powoda na podstawie złożonego zamówienia elementy instalacji oświetleniowej – oprawy oświetleniowe i szafa sterownicza - zostały zakwestionowane przez inspektora nadzoru, jako nie odpowiadające elementom wskazanym w projekcie. (...)(...)sposób dokonał zamówienia spornych elementów instalacji elektrycznej. Z zeznań wymienionych osób wynika, że tylko B. K. (1) , który montował dostarczone elementy był fachowcem w branży elektrycznej.
Czytaj więcej»

III AUa 545/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-11-29

Data publikacji: 2013-01-22

trafność 19%

Z dalszych ustaleń Sądu wynika, że Spółdzielnia Pracy Usług (...) w K. zajmowała się pracami usługowymi na rzecz różnych placówek, wykonywała usługi ślusarskie, stolarskie, elektryczne. (...)Pracownicy wycinali elementy metalowe według projektu, łączyli je, montowali na dachach i w innych miejscach, tam mocowali, zakładali kable, wykonywali instalacje elektryczne oraz zakładali szkło neonowe. (...)Jak prawidłowo zważył Sąd Okręgowy tylko „prace przy spawaniu” i wycinaniu elektrycznym, gazowym, atomowodorowym, wykonywane stale i(...)(...)Następnie wykonywano prace elektryczne i montaż szkła neonowego.
Czytaj więcej»

I ACa 902/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-11-30

Data publikacji: 2013-01-22

trafność 16%

Projekt powyższej umowy przygotowała pozwana w konsultacjach z praw­nikami. (...)Formułując projekt umowy pozwana zakładała, że potencjalny wykonawca ma np. 4 mln zł gotówki lub kredytu i może zainwestować w inwestycję i nie będzie dla niego istotne, kiedy otrzyma zwrot środków. (...)W dniu 28 stycznia 2011r. pozwana podpisała ze spółką (...) umowę, na podstawie, której spółka ta zobowiązała się do wielobranżowego nadzoru nad przedmiotowym projektem. (...)Wynikać to miało z wniosku o dofinansowanie projektu przez (...) , w którym podzielono przedsięwzięcie na poszczególne, po­wyższe części robót.
Czytaj więcej»

I ACa 957/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Data orzeczenia: 2012-12-19

Data publikacji: 2013-01-18

trafność 13%

Do 20 marca 2003r. zakończono prace wykończeniowe na pierwszym piętrze tego domu i wykonano wewnętrzną instalację wodociągowo - kanalizacyjną, co. i elektryczną wraz z przyłączami. Budynek był wznoszony w oparciu o tzw. projekt gotowy autorstwa B. W. . (...)Projekt przewidywał wykonanie ław fundamentowych i ścian fundamentowych wylewanych na mokro z betonu. (...)W dokumentacji brak jest adnotacji o zaadaptowaniu projektu domu do warunków miejscowych.
Czytaj więcej»

V ACa 564/12

wyrok

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Data orzeczenia: 2012-12-21

Data publikacji: 2013-01-15

trafność 31%

Przed przystąpieniem do głosowania nad zaskarżaną uchwałą warunki projektu szczegółowo wyjaśniał inspektor nadzoru J. Z. , który dysponował projektem instalacji oraz kosztorysem. (...)Projekt zakłada umieszczenie całej instalacji w klatce środkowej (w segmencie B). (...)Istniała również możliwość zapoznania się z projektem instalacji na zebraniu. Przyjęcie zaskarżonej uchwały nie przesądza również o tym, iż instalacja powstanie w kształcie przewidywanym w projekcie.
Czytaj więcej»

I ACa 454/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2012-10-25

Data publikacji: 2013-01-03

trafność 21%

Pozwana spółka (...) poszukiwała na budowę powoda szeregu podwykonawców np. do wykonania systemu alarmowego, instalacji elektrycznej. (...)Pozwany nie rozliczył się do końca także z wykonującym na jego zlecenie instalację elektryczną. (...)Pozwany wykonał te instalacje niezgodnie z projektem, samowolnie zmienił projekt budowlany w tym zakresie, a także wykonał wbrew projektowi budowlanemu odcinek zewnętrznej sieci sanitarnej, który nie był przewidziany w projekcie. (...)Instalacja była ułożona z jednakowej grubości rur.
Czytaj więcej»

VI ACa 688/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2012-09-07

Data publikacji: 2012-12-21

trafność 21%

Plan rozwoju nie może zaś stać się instrumentem, który utrudnia dostęp do rynku wytwarzania energii elektrycznej i rozwój konkurencji w dostawach energii. Nie może być także instrumentem blokującym rozwój odnawialnych źródeł energii elektrycznej. (...)Skoro jest to „opłata za przyłączenie do sieci", to jest to opłata za zespolenie (złączenie) instalacji nowego wytwórcy energii z siecią przedsiębiorstwa energetycznego. Ponieważ jest to opłata za zespolenie przyłączanej instalacji z istniejącą siecią, powinna obejmować tylko nakłady na wykonanie owego zespolenia.
Czytaj więcej»

I ACa 892/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Data orzeczenia: 2012-10-09

Data publikacji: 2012-12-19

trafność 42%

W dniu 2 października 2008 r. w czasie wizji lokalnej na budowie przedstawiciele wykonawcy stwierdzili rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym, a rzeczywistymi instalacjami elektrycznymi, uznając je za zmiany nieistotne wprowadzone do projektu powykonawczego za zgodą autora projektu budowlanego. (...)Instalacja elektryczna została wykonana niezgodnie z projektem głównym bez projektu zamiennego, a jej faktyczne wykonanie dokumentuje projekt powykonawczy. (...)Pozwany mimo wstrzymania przez powoda elektrycznych robót poprawkowych do czasu wyjaśnienia niezgodności wykonanych instalacji z projektem, nie przedstawił powodowi projektu zamiennego, dotyczącego tych robót. (...)Biegły F. R. określił wady instalacji elektrycznej i odgromowej jako istotne ale usuwalne, przy czym koszt usunięcia tych wad nie przekracza ¼ wartości całej instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»