Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
441

II C 801/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-23

Data publikacji: 2015-02-24

trafność 10%

Istotność:

W zakresie części elektrycznej inwestycji , projekt swoim zakresem obejmował wykonanie: rozdzielnicy RG, instalacji siły, oświetlenia i gniazd wtykowych, instalacji połączeń wyrównawczych i ochrony od porażeń. (...)Agregat będzie uruchamiany automatycznie w momencie zaniku prądu dłuższym niż 1 minuta. (...)Należy zastosować wyłącznik główny prądu FR 63A, natomiast dla zasilania(...)różnicowo-prądowe z członem nadprądowym o prądzie różnicowym 0,03 A. Zasilanie rozdzielni RG1 z RG zrealizować należy za pomocą kabla YKY 5x16mm (( 2)) . (...)Zamontowany pożarowy wyłącznik prądu został wykonany zgodnie z projektem i przekazaną dokumentacją powykonawczą.
Czytaj więcej»

I C 1044/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2017-07-03

Data publikacji: 2018-07-16

trafność 20%

Istotność:

Zastosowano prądy inferencyjne, masaż BOA, masaż mechanicznyAqua V. na stopy oraz stosowano leki. (...)W kończynach dolnych nadal obserwowano spastyczne porażenie. (...)Powódka nadal ma całkowite porażenie kończyn dolnych i nie jest w stanie nimi poruszać. (...)Zastosowano prądy inferencyjne, masaż BOA, masaż mechaniczny A. V. na stopy oraz stosowano leki.
Czytaj więcej»

III AUa 213/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-12-13

Data publikacji: 2017-02-14

trafność 13%

Istotność:

W toku budowy linie nie były podłączone do prądu – zakład energetyczny przyłączał wybudowane odcinki linii dopiero po zakończeniu budowy. (...)Nie był on jednak narażony porażeniem prądem elektrycznym, czy innym zagrożeniem związanym z wytwarzaniem czy przesyłaniem tej energii, gdyż prąd każdorazowo był odłączony. (...)Świadek przyznał, że podczas prac wykonywanych przez elektromonterów linie nie były włączone – po ich wybudowaniu kierownictwo zgłaszało ten fakt zakładowi energetycznemu, który podłączał linie do prądu. Elektromonterzy podłączali więc linie „na sucho”, gdy nie był jeszcze podłączony prąd.
Czytaj więcej»

III APa 10/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-12-18

Data publikacji: 2015-09-10

trafność 10%

Istotność:

Porażenie zwieraczy pęcherza moczowego i odbytu z bezwiednym oddawaniem moczu i stolca". (...)Państwowy Terenowy Inspektor Sanitarny stwierdził u powoda chorobę zawodową w postaci astmy oskrzelowej, natomiast decyzją z 09.03.1998r. stwierdzono brak podstaw do uznania "mielopatii" odcinka piersiowego kręgosłupa, stanu po zapalnym porażeniu kończyn dolnych za chorobę zawodową. (...)Miesięczne koszty utrzymania mieszkania – prąd, telefon, abonament RTV – wynoszą 850 zł.
Czytaj więcej»

III APa 14/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2016-02-16

Data publikacji: 2016-08-16

trafność 6%

Istotność:

(...)skroniowej, czołowej i ciemieniowej lewej, porażenie nerwu III po stronie lewej i niedowład nerwu III po stronie prawej. (...)Wykorzystywanie tych urządzeń jest przy tym konieczne do prowadzenia tego typu działalności, jaką zajmuje się strona pozwana; gdyby nie szereg maszyn i urządzeń, działających na prąd, czy gaz prowadzenie tego typu działalności nie byłoby w ogóle możliwe.
Czytaj więcej»

II K 511/14

uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej

Data orzeczenia: 2018-03-07

Data publikacji: 2018-03-27

trafność 8%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

(...)informację o zleconych zabiegach jonoforezy, prądów diodynamicznych i masażu wykonywanych w dniu 06 grudnia 2010 roku. (...)Badania USG i RTG pozwalają na ocenę pośrednich cech perforacji – obecność powietrza w jamie brzusznej, poziomów płynu jako objaw porażenia perystaltyki jelit.
Czytaj więcej»

II Ca 302/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Lublinie

Data orzeczenia: 2017-10-05

Data publikacji: 2017-12-05

trafność 9%

Istotność:

Ze zgodnych zeznań świadków i pozwanego wynika, że doszło nawet do porażenia prądem pozwanego, a niesprawność instalacji była wielokrotnie zgłaszana wynajmującemu.
Czytaj więcej»

X GC 317/12

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2014-12-31

trafność 8%

Istotność:

O ile nie uniemożliwiało to prac mechanicznych, to jednak wykluczało obciążające powódkę prace elektryczne, choćby z uwagi na możliwe porażenie prądem (pisemna opinia biegłego sądowego, k.(...)
Czytaj więcej»

III APa 13/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2020-05-29

Data publikacji: 2020-11-05

trafność 55%

Istotność:

Powódka podała, że w wyniku porażenia prądem doznała osłabienia siły mięśniowej z osłabieniem uścisku lewej dłoni oraz porażenia splotu barkowego po stronie lewej. (...)W szpitalu rozpoznano u ubezpieczonej stan po porażeniu prądem w lewej kończynie górnej w czasie pracy. (...)Brak organicznych uszkodzeń CUN na skutek porażenia prądem. (...)Sąd Apelacyjny miał przy tym na uwadze, że do porażenia powódki prądem doszło w nietypowej sytuacji.
Czytaj więcej»

III AUa 757/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Data orzeczenia: 2014-08-28

Data publikacji: 2014-12-13

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: Jeżeli osoba całkowicie niezdolna do pracy wnosi tę niezdolność do zatrudnienia (na stanowisku przystosowanym jako osoba niepełnosprawna), w czasie którego dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia, ale nadal zachowuje zdolność do wykonywania dotychczasowej pracy - na stanowisku przystosowanym jako osoba niepełnosprawna, to nie spełnia przesłanek (...)
Będąc na drugim roku studiów, w dniu 16 października 2000 r. uległ wypadkowi w wyniku, którego doznał uszkodzenia kręgosłupa piersiowego z następowym uszkodzeniem rdzenia kręgowego i trwałym spastycznym porażeniem kończyn dolnych oraz funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu i stolca). (...)W związku z porażeniem funkcji zwieraczy i nietrzymaniem wydzielin organizmu ubezpieczony korzysta z pieluchomajtek i pampersów, a także cewników zewnętrznych i worków do moczu. (...)Stosowano wówczas wobec niego leczenie, między innym, w postaci ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń i masażu kończyn dolnych, pionizacji na stole pionizującym, ćwiczeń czynnych mięśni kończyn górnych, prądów biodynamicznych na prawy nadgarstek, krioterapię. (...)Dodatkowo uraz przedramienia i nadgarstka ręki dominującej spowodował istotne ograniczenie w zakresie podstawowych czynności, takich jak jedzenie, mycie, pisanie, ale również funkcji podporowej, niezbędnej do funkcjonowania w przypadku osób z porażeniem kończyn dolnych.
Czytaj więcej»