Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
10896

VI C 27/13

zarządzenie, uzasadnienie

Sąd Rejonowy w Szczytnie

Data orzeczenia: 2014-09-17

Data publikacji: 2015-08-05

trafność 51%

Orzeczenie nieprawomocne

Biegły stwierdził w opinii, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogły być wady instalacji elektrycznej. (...)Nadto pozwany powołał się na brak wykonania przez powoda okresowego przeglądu instalacji elektrycznej. (...)Powód nie wykonywał wymaganych badań i pomiarów instalacji elektrycznej. (...)Biegły wyjaśnił również dlaczego jego zdaniem przyczyna pożaru nie tkwiła w instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

I ACa 482/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Data orzeczenia: 2021-02-16

Data publikacji: 2021-06-10

trafność 51%

W przypadku zaś gdy tylko niektóre lokale są podłączone do systemu klimatyzacji zasadne jest obciążanie kosztami energii elektrycznej tylko tych właścicieli, których lokale wyposażone są w wewnętrzne klimatyzatory i korzystają tej instalacji. (...)Przyjęcie odmiennego poglądu, tj. obciążania kosztami energii elektrycznej wszystkich właścicieli lokali niewątpliwie naruszałoby interesy właścicieli, którzy z instalacji nie korzystają. (...)Co do zasady właściciele lokali korzystający z klimatyzacji powinni partycypować w kosztach energii elektrycznej stosownie do jej zużycia przez każdy lokal. (...)Pozwana Wspólnota Mieszkaniowa ustaliła koszty z tego tytułu przeliczając zużytą łącznie ilość energii elektrycznej w stosunku do powierzchni użytkowej lokalu wyposażonego w instalację klimatyzacji.
Czytaj więcej»

IV K 576/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-02-20

Data publikacji: 2018-04-11

trafność 51%

Orzeczenie nieprawomocne

Pracownicy (...) Sp. z o.o. z przeprowadzonej kontroli instalacji elektrycznej sporządzili protokół, który pozostawili matce oskarżonego. (...)W jego obecności stwierdzili pobór energii elektrycznej w mieszkaniu. (...)Oskarżony nie przyłączył instalacji elektrycznej mieszkania do nowego źródła dopływu energii, nie ingerował w zabezpieczenia elektrycznie, ani też nie oddziaływał w żaden sposób na licznik energii elektrycznej. Faktycznie korzystał wyłącznie z tego, że pokrzywdzona (na skutek ewidentnego niedopatrzenia) ani nie zdemontowała licznika energetycznego w jego mieszkaniu, ani też nie odcięła dostaw energii do tego mieszkania w odcinku instalacji elektrycznej poza mieszkaniem (WLZ).
Czytaj więcej»

XVII AmE 140/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Warszawie

Data orzeczenia: 2016-03-15

Data publikacji: 2018-10-22

trafność 52%

Orzeczenie nieprawomocne

Działalność w tym zakresie powód prowadzi przy wykorzystaniu instalacji odnawialnego źródła energii – elektrowni (...) o mocy 0,802 MW, zlokalizowanej w Ł. , gm. (...)Pismem z dnia 16 stycznia 20015 r. powód wniósł do Prezesa URE wniosek o rozstrzygnięcie sporu dotyczącego odmowy przez E. -Obrót zawarcia z nim umowy sprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w instalacji odnawialnego źródła energii w Ł. . (...)Rozpoznając spór w niniejszej sprawie należało mieć na uwadze, iż przy ustalaniu treści art. 9a ust. 6 Pe a następnie art. 188 ust. 20 ustawy o oze celem ustawodawcy było dążenie do utworzenia systemu wsparcia wytwarzania energii elektrycznej pochodzącej z instalacji odnawialnego źródła energii. (...)Akceptacja wykładni przedstawionej w odwołaniu byłoby sprzeczne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem regulacji ustawowej, zasadami współżycia gospodarczego i prowadziłoby do nadużycia prawa przez wytwórców energii elektrycznej wytworzonej w instalacji odnawialnego źródła energii.
Czytaj więcej»

IX W 2812/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2016-11-16

Data publikacji: 2016-11-24

trafność 52%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, przebudowaną w 2009 r., oraz instalację grzewczą pochodzącą z indywidualnych źródeł ciepła. (...)Dla lokalu (...) nie potwierdzono sprawności instalacji elektrycznej, gazowej z butli oraz przewodów kominowych. (...)Przepisy te określają obowiązki właściciela lub zarządcy obiektu co do częstotliwości kontroli instalacji gazowej, przewodów kominowych, instalacji elektrycznej. (...)Również na rozprawie obwiniony nie przedstawił, żadnych dokumentów wskazujących, iż poddał kontroli instalację gazową i przewody wentylacyjne w okresie ostatniego roku oraz 5 lat w stosunku do instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

IV K 706/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie

Data orzeczenia: 2018-02-15

Data publikacji: 2018-05-17

trafność 52%

Od tego czasu energia elektryczna w mieszkaniu pobierana była zarówno poprzez licznik energii elektrycznej, jak i z pominięciem licznika. (...)Energia elektryczna pobierana z pominięciem licznika wykorzystywana była głównie do zasilania ogrzewania elektrycznego mieszkania. (...)W dniu 26 czerwca 2016 r. pracownicy pokrzywdzonej dokonali kontroli instalacji elektrycznej przed mieszkaniem i w mieszkaniu oskarżonego. (...)Jak ustalono, to nie oskarżony ani nie jego żona, dokonali nielegalnego przyłączenia instalacji elektrycznej mieszkania do przewodu WLZ. Fakt ten nie depenalizował jednak ich następczego postępowania.
Czytaj więcej»

I C 1014/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu

Data orzeczenia: 2012-12-18

Data publikacji: 2013-04-19

trafność 52%

Wskazała, że prawdopodobnie to jej ojciec dokonał nielegalnego podłączenia, kiedy w 2001 r. przebudowywał dom i przerabiał instalację elektryczną, ale ona nie była o tym fakcie poinformowana. (...)W trakcie przebudowy domu dokonał również przeróbki instalacji elektrycznej umożliwiającej nielegalny pobór energii elektrycznej, o czym pozwana nie miała wiedzy. (...)Z rozdzielnicy zasilono następnie podgrzewacz wody, trzyfazową kuchenkę elektryczną znajdującą się w odrębnej wydzielonej części mieszkalnej nad pomieszczeniami warsztatu oraz część instalacji odbiorczej tego mieszkania, w tym grzejnik elektryczny. (...)W sprawie bezspornym było, iż strony łączyła umowa sprzedaży i dostawy energii elektrycznej oraz że w nieruchomości położonej w Z. przy ul. (...) doszło do niedopuszczalnej przeróbki instalacji elektrycznej, skutkującej nielegalnym poborem energii.
Czytaj więcej»

II C 501/15

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Łodzi

Data orzeczenia: 2016-12-01

Data publikacji: 2017-01-16

trafność 53%

Istotność:

Przy złym jego wykonaniu, gdy instalacja uziemiająca ma zbyt wysoką wartość rezystencji, część energii elektrycznej jest tracona na tej instalacji, i nie dociera do odbiorcy, ale energia ta jest mierzona przez licznik. (...)Po remoncie instalacji uziemiającej, wykonanej przez pozwanego w połowie 2013r., zjawisko to nie występuje. (...)Konsekwencją tego raportu była przebudowa instalacji uziemiającej wykonana przez T. O. w lipcu 2013r. (...)Ewentualny wpływ wadliwej instalacji uziemiającej nie dotyczył roku 2014r.
Czytaj więcej»

I C 403/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Data orzeczenia: 2023-02-09

Data publikacji: 2023-05-17

trafność 53%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W miejscu tym nie było żadnej czynnej instalacji elektrycznej. (...)Wymieniono wówczas wszystkie instalacje, w tym również instalację elektryczną - położoną nową instalację, a starą pozostawiono i odłączono ją od zasilania. (...)Przemawia to przeciwko uznaniu spięcia w instalacji elektrycznej jako źródła pożaru. (...)Jak wynika z protokołu przeglądu instalacji elektrycznej Wspólnota Mieszkaniowa nie miała dokonywać żadnych napraw czy zmian w instalacji elektrycznej.
Czytaj więcej»

II K 18/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim

Data orzeczenia: 2019-03-04

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 53%

Istotność:

Jego ingerencja w układ pomiarowy instalacji elektrycznej przywróciła pobór energii. (...)zasilającej sprzed licznika przewodem do instalacji elektrycznej domu zalicznikowej z całkowitym pominięciem licznika poboru energii elektrycznej, co skutkowało nie rejestrowaniem poboru energii elektrycznej. (...)Umożliwiająca to przeróbka instalacji elektrycznej polegała na podłączeniu przewodu z wewnętrznej linii zasilającej sprzed licznika przewodem do instalacji elektrycznej domu zalicznikowej z całkowitym pominięciem licznika poboru energii elektrycznej. (...)W ocenie Sądu wyjaśnienia oskarżonej w zakresie braku jej świadomości, co do faktu przerobienia instalacji elektrycznej w jej domu są całkowicie niewiarygodne i stanowią jedynie przyjętą przez nią linię obrony, mającą na celu uniknięcie odpowiedzialności karnej.
Czytaj więcej»